Sejde z očí, sejde z mysli I.

Vztah - Partnerství

Mám čtrnáct dní před svatbou a po krátké, týdenní známosti jsem se zamilovala do jiného muže. Mám svoji svatbu pozdržet?.
Petra H., Praha

mgr-oto-kronradExistují partnerské situace, které nejsou jednoznačně řešitelné. Zvažte, jestli Váš nový milenec je stejně tak perspektivní jako Váš snoubenec.

Zamilovanost, která trvá týden, lze podle mě snadno ukončit. Nenamluvíte mi, že budete ukončením tohoto týdenního zamilování nějak výjimečně trpět. Jsme lidé, a ne zvířata! Jen si zkuste představit, že byste se provdala, se svým manželem měla několik dětí a do cesty se Vám připletl Váš týdenní milenec. Je třeba vycházet ze skutečnosti, že pro každého existuje více ideálních partnerů, z nichž každý má své přednosti a zápory. Jen si dejte pozor, abyste si kvůli krátkodobému zamilování nezkazila možnost prožít šťastný život s partnerem, kterého jistě musíte mít ráda. Jinak byste se svatbou nikdy nesouhlasila.

Jedinou výjimkou, kdy by zřejmě mělo smysl Vaši svatbu pozdržet, je případ, že by Vám tato týdenní známost Vašeho snoubence znechutila tak, že byste ho nechtěla už ani vidět. Zde je vhodné si připomenout článek „Podmínky pro výběr partnera“, který naleznete v mé poradně na .

Jednou z těchto podmínek je také „dotyková příjemnost“. Je tedy nutné, abyste se svého snoubence „neštítila políbit nebo vzít za ruku“. A pokud je to ten případ, tak svoji týdenní známost ukončíte snadno tím, že se přestanete setkávat. Jistě jste již slyšela to staré známé přísloví „sejde z očí, sejde z mysli!“.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (10.1.2015), Deníky VLP (17.1.2015)