Nežárlete na práci a hobby partnerky

Vztah - Partnerství

Chodím s partnerkou půl roku a zjistil jsem, že dává práci přednost přede mnou. Také má hobby – tenis, kterému věnuje dost času. Často je to na úkor společných chvil. Podle mého názoru má mít opravdová láska prioritu přede vším! Jaký je váš názor?
Jan P., Brno

mgr-oto-kronradMilý Honzo, každý člověk musí především pracovat, aby se uživil, a má-li existenci nějak zajištěnou, může si dovolit luxus lásky. I student má dávat přednost studiu před láskou. Myslím si, že Vaše partnerka odmítla schůzku s Vámi, protože měla nějakou pracovní povinnost. Určitě je ukázněná a rozumná. Je možno tuto skutečnost partnerovi sdělit například následovně: „Ty víš, že Tě moc miluji, ale tuto práci dodělat musím.“

Každopádně riskovat studium nebo práci kvůli lásce je nedomyšlené, a co více – kdyby Vaše partnerka Vám obětovala svoji práci, velmi brzy byste ji milovat přestal. Tak to už totiž v lásce chodí.

Pohleďme na tuto věc ještě z dalšího hlediska. Současný člověk má mít optimálně práci, rodinu a hobby. Nejen na práci, ale i na hobby – zálibu má nezadatelné právo. Vždy ji lze zařadit do partnerského nebo později rodinného programu a bylo by chybou, kdybychom ji partnerce chtěli znechucovat. Takový postoj by mohl rozvracet váš vztah. O svých zálibách, koníčcích, hobby jste se jistě již inteligentně dohodli. Je špatné si své hobby navzájem nepodporovat, protože aktivní záliba vyrovnává vaši náladu a postoje. Člověk bez hobby je otrávený, pesimistický a nesnášenlivý. A pokud Vy nebo Vaše partnerka hobby nemáte, pak je to vaše chyba, a bylo by žádoucí s tím okamžitě něco udělat. Bez cílevědomé práce a také bez rozptýlení přijde nuda a každý vztah začne chřadnout.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (13.6.2015), Deníky VLP (20.6.2015)