Partner si mě nechce vzít

Vztah - Partnerství

Je mi 27 let, bydlím ve společné domácnosti spolu s jedním, o dvanáct let starším inženýrem. Žijeme spolu přes 3 roky, ale můj inženýr si mě nechce vzít. Opustit ho ale nechci za žádnou cenu. Dobře si spolu rozumíme a máme se rádi.
Markéta H., Jindřichův Hradec

mgr-oto-kronradZadáváte mi vážně neřešitelnou otázku. Pokud nejste schopna dát svému panu inženýrovi ultimátum typu „sňatek nebo rozchod“, nezbývá Vám, nežli dále žít v tomto soužití bez sňatku. Konečně nejste jediný pár, který u nás takto celkem v pohodě žije. V případě, že si spolu ale hodláte pořídit děti, anebo je dokonce již spolu máte, rozhodně stojí svatba za zvážení. Je pravdou, že manželství s sebou přináší (a to nejen pro ženy, ale i pro muže), určité sociální jistoty. Například společné vlastnictví, vdovský důchod,… vyplývající z občanského zákoníku.

Dobře Vám ale radím, abyste na sňatek příliš nenaléhala! Některé ženy se bez svatby snadno obejdou, jiné dokonce narozené dítě pojmenují po sobe a muže ani nechtějí zapsat do rodného listu. Některé zmíní, jak je krásné žít v úplné rodině a s tím, že by dítěti přály opravdového tátu, jiné to zase zvládnou třeba pres babičku, která před přítelem občas prohodí vetu typu „já už se snad té svatby ani nedožiju“. Jsou takové, které vytvoří vhodnou příležitost – dovolenou, svátky, klídek a změnu prostředí. Některé zmíní líbánky, jiné ve výloze ukáží na krásný zásnubní prsten, který dostala nove zasnoubená kamarádka, apod. Možnosti máte spousty, jen s radostí a úsměvem popusťte uzdu své fantazii a ono to vyjde!

Ovšem věta „opustit ho nechci ale za žádnou cenu!“ není vážně „to pravé“! Vždy musíte být schopna svého partnera opustit, a to třeba i za cenu velké bolesti. Protože co kdyby Vás jednou opustil on sám? Z tohoto Vašeho zotročení se musíte co nejdříve vymanit, protože žena v lásce zakletá ztrácí na přitažlivosti. Čím budete na svém partnerovi závislejší, tím budete pro něj méně zajímavá.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (27.12.2014), Deníky VLP (3.1.2015)