Manželka schovává alkohol

Vztah - Partnerství

Pozoruji na své manželce, že je občas podnapilá. Máme spolu dvě děti. Pít ji ale nikdy nevidím, musí si někde schovávat alkohol, jinak to není možné. Je jí 34 let a odhaduji, že pije tak jednou za 14 dní.
Richard L., Praha

mgr-oto-kronradOdborníci odhadují, že žen které nadužívají alkohol, je až 10 procent.

Kdybyste již nebyl ženatý a nemel děti, odkázal bych Vás snadno na svůj „oranžový článek“ z  Podmínky pro výběr partnera. V něm se podrobně píše, že partner nesmí být závislý na alkoholu a drogách, že musí být spolehlivý, měl by být zdráv, měl by pravidelně pracovat a musí být dotykově příjemný. Protože jste ale již ženatý, a dokonce máte děti, bude zapotřebí být tolerantnější. Přestože je Vaše situace vážná, lze ji řešit. Pro začátek začněte sledovat, zda se frekvence pití u Vaší manželky nezvětšuje. Je trochu varovné, že si alkohol před Vámi schovává. Proč se jednou za týden nebo za dva týdny nenapije spolu s Vámi? Zkuste jí to nabídnout, a pokud to odmítne, musíte zvýšit pozornost.

Protože tají-li partnerka pití, musí k tomu mít nějaký důvod. Lze říct, že ženský alkoholismus se ve většině případů projevuje právě tak, že si žena alkoholické nápoje schovává. Bylo by rovněž varovné, kdyby Vám manželka nepřiznala, že se napila, třebaže byste to na ní zřetelně viděl. Bude-li se Vaše žena opíjet častěji, ihned vyhledejte poradnu pro drogově závislé, kde se dozvíte, co máte dělat.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (7.2.2015), Deníky VLP (14.2.2015)