Dobře víme, koho vybrat!

Vztah - Partnerství

Seznámila jsem se prostřednictvím GRANDu s mužem, se kterým si dobře rozumíme a zahleděli jsme se do sebe. Když on je ale samotář a nerad někam chodí, kdežto já mám ráda lidi kolem sebe. Jak ho mám dostat do společnosti?

Marie K. (Plzeň)

mgr-oto-kronrad

Dotkla jste se problému téměř zásadního. Vy ho totiž nebudete nikam dostávat. Naopak problém máte Vy. Musíte se totiž vyrovnat s jediným kompromisem, kdy Vy si občas zajdete do společnosti a Váš partner zůstane sám doma. Je-li pro Vás oba tato představa únosná, pak spolu dokážete žít. Varuji Vás ale - nikdy nevolte kompromis, kdy by Vás partner občas přece jen někam doprovodil, ale nerad. Řešení zdánlivě běžné může postupně Váš vztah totiž zcela rozvrátit.

Správné a strategické řešení je si na návštěvy kina nebo divadla zajistit kamarádku, abyste nechodila sama. Zato vždy když se vrátíte, nezapomeňte také svému příteli barvitě popsat, jak dobře jste se s kamarádkou dobře poměly a jak jste byla spokojená.

Mám zkušenost, že nebudete-li partnera nutit, aby souhlasil třeba s návštěvou známých, pak není-li skutečně nucen, jednoho dne Vám návštěvu navrhne sám. A to je situace, která Vašemu vztahu prospěje mnohem víc než nějaká "vynucená kultura". A jistě se shodneme i na tom, že frajírci typu "každý večer v jiném baru s jinou holkou" nejsou pro život to pravé štěstí!

(c) Oto Kronrád. GRAND® (19.9.2015), Deníky VLP (26.9.2015)