Sexualita na prvním místě?

Vztah - Milenectví

Se svým partnerem chodím asi tři měsíce. Mám ho moc ráda, a to i v případě, kdyby se mnou nespal. U něj ale vidím, že je sexualita na prvním místě. Proto se s ním bojím přestat spát a mám strach z toho, kdyby ho to se mnou přestalo bavit.
Pavla Z., Ostrava

mgr-oto-kronradMezi mužským a ženským sexem je ten rozdíl, že muž nedokáže chodit s partnerkou, aniž by v první řadě neusiloval o erotiku. U ženy se sexuální vnímání rozvíjí pomaleji než u muže. Řečeno trochu příliš hovorově - běda, až vás to jednou popadne. Až třeba naleznete partnera, který vám sice velmi, ale jen sexuálně zachutná! Radím Vám, radši se do něj příliš nezamilujte, protože do toho "typu muže" zamiluje pravděpodobně více žen. A když Vás odmítne, nepotěší Vás to, ale naopak pošramotí to vaše, beztak již teď zřejmě slabší, sebevědomí. Stejně tak byl, ale poradil muži nevybírat si ženy, za kterými se každý muž otáčí. Tyto vztahy nebudou mít dlouhého trvání.

Máte-li s tím svým dosavadním partnerem dobrou zkušenost a dovedete-li si ho představit jako vhodného, celoživotního partnera, popřípadě i tatínka svých dětí, snažte se za pomoci různých kompromisů a drobných ústupků na stranách Vás obou dospět vždy k rozumnému kompromisu, který bude dokazovat vaši přizpůsobivost a lásku. Tyto kompromisy a různé sexuální hrátky a rituály Vás také výrazně odliší od ostatních žen, které by o Vašeho partnera měly také zájem, ale ustoupit nejsou ochotné téměř nikdy.

Sexualitu není ve vztahu nutné zveličovat. Pokud jsou si dva partneři "dotykově příjemní" - ve smyslu, že se "neštítí se na zájem políbit nebo vzít za ruku" - oboustranně přijatelného kompromisu lze dosáhnout téměř vždy. Jde spíš o jiné věci a o těch si povíme zase za týden v článku "Nutné podmínky pro výběr partnera".

(c) Oto Kronrád. GRAND® (12.7.2014), Deníky VLP (19.7.2014)