Partnerka příliš fixovaná na rodinu

Vztah - Milenectví

Dostal jsem se do těžké životní situace. Partnerka, kterou jsem si našel prostřednictvím GRANDu, se mi doopravdy líbí, ale je doslova „přilepená ke svým rodičům a sourozencům“. O všem se s nimi radí a chce, abychom bydleli s jejími rodiči v jedné vilce.
Jan P., Brno

mgr-oto-kronradZe současného hlediska je těsný citový vztah k rodičům a sourozencům atavismem (tedy znakem, který v průběhu evoluce vymizel, ale u některých jedinců se opět může výjimečně objevit), pokud žena dává prioritu vlastní rodině před vztahem k manželovi. Vyzrálý muž (stejně jako i vyzrálá žena) mají své rodiče i sourozence nadále rádi, ale odpojí se od nich a prioritu má jednoznačně partner!

Byť nerad, musím Vás varovat, že ženy privilegující vlastní rodinu se tohoto zlozvyku velmi těžko zbavují. Konkrétně nebude-li Vaše partnerka souhlasit s bydlením mimo dosah svých rodičů, pak se sňatkem a zakládáním rodiny rozhodně nespěchejte. Neunesl byste totiž to ustavičné upřednostňování rodičů a sourozenců před Vámi. Nevím, jestli Vás to potěší, ale i někteří muži se nedokáží snadno odtrhnout od matčiných sukní.

Platí zde stoprocentně jednoduché pravidlo: jakési to zavedete, takové to budete mít! Pokud s Vaší přítelkyní zůstanete a pořídíte si s ní děti, dobrá modelová situace může vypadat například takto: děti bývají pravidelně a bez výjimek měsíc na dovolené s rodiči, 14 dní u rodičů partnera, 14 dní rodičů partnerky. O Vánocích na Štědrý den a Silvestra jsou rodiče s dětmi, na 1. svátek vánoční u rodičů partnera a na 2. svátek vánoční u rodičů partnerky.
Jak je to snadné...

(c) Oto Kronrád. GRAND® (20.6.2015), Deníky VLP (27.6.2015)