Partnerka mne přestává přitahovat

Vztah - Milenectví

Stále mi připadá, že mě moje partnerka stále méně sexuálně přitahuje a trochu se bojím, že ji jednoho dne dokonce přestanu mít rád. Už se mi to mimochodem jednou přihodilo. Co s tím mám dělat?
Petr N., Klatovy

mgr-oto-kronradJe dobré si udělat v této věci jasno. Protože nepíšete nic o tom, je-li Váš vztah v zeleném období milenectví nebo modrém období partnerství Kronrádova spektra. Proto tuto otázku zodpovíme rovnou pro oba případy.

V období milenectví je sex k emocím lásky velmi těsně přilnutý. Pokud se s partnerkou setkáváte výhradně kvůli sexu, je Váš vztah velice ohrožen! Můžete se jej pokusit oživit například tím, že jí v průběhu Vaší vzájemné konverzace zmíníte, kdy Vás nejvíce přitahuje. Svěřte se jí třeba, který její účes, lícení, oblečení nebo chování s Vámi nejvíc „zacloumá“. Anebo jí můžete rovnou nějaké to „pro Vás přitažlivé“ oblečení, boty, šminky apod. koupit jako vhodný dárek k narozeninám, svátku, Vánocům nebo třeba k výročí Vašeho seznámení. Určitě to neodmítne a i Vy si ji tak jistě výrazně přiblížíte k Vaší individuální představě ženského ideálu.

Víme ale, že je zcela normální a nevyhnutelné, že dříve nebo později období milenectví přechází plynule do období partnerství. V něm už spolu ve vetší míre provozujete i jiné aktivity než sex. Je to například sport, kultura nebo cestování. Pokud si dokážete spolu nachystat krásná setkání, začnete si na sebe zvykat a z hlubin Vašeho vědomí se začne rodit stesk jako první vazebná síla lásky a sex pak ustoupí mírně do pozadí. Má-li Váš partnerský vztah mít dlouhého trvání, musí se Vám začít stýskat ne po sexu s partnerkou, ale po partnerce jako takové. Potom budete chtít být se svou slečnou, aniž by třeba k sexu vůbec došlo.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (25.10.2015), Deníky VLP (1.11.2014)