Seznamovací víkendy

Seznamování - Výběr partnera

Zaujala mě nabídka cestovní kanceláře na seznamovací pobyt na prodloužený víkend. Jakou mám šanci na seznámení?

Jana M., Otrokovice

mgr-oto-kronrad

Seznamovací víkendy, které agentury pořádají ve spolupráci s cestovními kancelářemi, mají výhodu v tom, že potenciální partneři mají čas, klid a vhodné prostředí na důvěrnější seznámení. Nicméně jejich hlavní nevýhody jsou obdobné jako u seznamovacích tanečních akcí. Pokud člověk nenalezne alespoň trochu přijatelného partnera, se kterým by se pobavil, musí celé dva dny vzít zavděk tím, co se mu nabízí.

Hlavním problémem těchto víkendů bývá nevyvážený poměr mužů a žen v jednotlivých věkových kategoriích. Organizace seznamovacího víkendu předpokládá, že se uskuteční na jednom místě, kde je zajištěno ubytování a stravování. To samozřejmě předpokládá určité náklady, které nemusí být nijak zanedbatelné a zcela určitě je nelze odečíst z daní. Pokud se takový víkend uskuteční v zajímavém prostředí (podhradí, zajímavá příroda, možnost návštěvy muzea nebo koncertu), není ani v případě zklamání z toho, že jsme si z přítomných účastníků nikoho nevybrali, takový víkend vyloženou ztrátou.

Pravděpodobnost výběru vhodného partnera tímto způsobem je velmi malá a spíše se jedná o doplňkovou službu agentury, která jí samozřejmě přináší profit.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (1.9.2000), Deníky VLP (5.12.2015)