Seznamovací pobyty

Seznamování - Výběr partnera

Cestovní kancelář nabízí zájezd do Benátek pro nezadané. Mám jim věřit, že se výletu zúčastní pouze nezadaní a mohu na takové akci skutečně najít ideálního partnera?

Hana C., Liberec

mgr-oto-kronrad

Seznamovací pobyty jsou už určitou kombinací pobytu na dovolené s cestovní kanceláří a seznamování pomocí seznamovací kanceláře. Jejich účelem je umožnit potenciálním partnerům se při delším pobytu lépe seznámit.

Určitý smysl mají patrně pro partnery, kteří se již dříve odněkud alespoň povrchně znají a chtějí svou známost prohloubit a upřesnit. Představa, že by někdo jel se zcela neznámými lidmi, o nichž ví pouze to, že se chtějí s někým seznámit, je jen pro nenapravitelné optimisty. Jestliže víkendový zájezd může být v případě neúspěchu v seznamování určitá ztráta, platí to tím více o seznamovacím dlouhodobějším pobytu.

Jak už jsme se v dřívějších článcích zmiňovali, pokud se má vytvořit trvalejší vztah, je nutné, aby se sobě partneři alespoň trochu líbili a "voněli si". Pokud tomu tak není, pak ani sebe dlouhodobější pobyt (s možnou výjimkou dlouhodobého pobytu dvojice na osamělém ostrově bez lodi a možnosti doplavat k nejbližší pevnině) nepovede k vytvoření trvalejšího vztahu.

Vysoké náklady, které takové seznamovací pobyty někdy stojí, jsou snad ospravedlnitelné jen v případě výhry ve Sportce, nebo když se jedná o pobyt ve vyloženě v atraktivním prostředí.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (1.9.2000), Deníky VLP (12.12.2015)