Podmínky pro výběr partnera

Seznamování - Výběr partnera

Je mi krátce přes třicet a teď chodím současně se dvěma partnery. Nevím totiž, pro kterého z nich se rozhodnout. Jeden je víc společenský, ochotnější, ale ne vždy svůj slib splní. Ten druhý se mi tolik nelíbí, ale má mě asi radši. Na toho se spolehnout dá. Můžete mně poradit?
Karolína F., Klatovy

mgr-oto-kronradPo přečtení tohoto článku to již budete mít snadné a na svoji otázku si snadno odpovíte sama. Oba si objektivně "oznámkujte" a uvidíte. Všechny nutné i postačující podmínky pro výběr partnera (i partnerky) lze totiž jednoduše shrnout do pěti bodů. Ty si zapamatujte a používejte až do doby, než budete spokojená:

  • Váš partner nesmí být závislý na alkoholu nebo na drogách.
  • Musí být spolehlivý. Vše co slíbí by měl splnit, anebo se výjimečně omluvit.
  • Pokud s ním chcete mít děti, měl by být zdráv. Neznamená to, že třeba nesmí nosit brýle nebo ho občas nemohou bolet záda, ale nemá mít vážné dědičné choroby.
  • Až na krátké výjimky, způsobené třeba změnou zaměstnáni nebo obdobím hledání nového, měl by pracovat aspoň 5 dní v týdnu, 7 hodin denně.
  • Musí Vám být dotykově příjemný. Nemusíte sice vždy, když ho vidíte, omdlít očarovaná jeho krásou, ale nemělo by Vám být nepříjemné ho políbit nebo ho vzít za ruku. A další už ukáže čas.

Pokud jeden z těch Vašich partnerů splňuje všech pět podmínek, řekněte si pro sebe: "Tak, teď už mám toho svého. V něčem by mohl být lepší, ale i horší. A tak se nebudu dívat po jiných, protože sama bych také nechtěla, aby ten můj chodil kromě mě ještě s nějakou jinou ženou." A muži mohou pro svůj výběr používat obdobné, jen lehce poupravené podmínky.

(c) Oto Kronrád. GRAND®(26.5.2014), Deníky VLP (2.8.2014)