Nechtějte chudého ani příliš bohatého

Seznamování - Výběr partnera

Mám již několik měsíců problém s rodiči. Je mi 28 let a můj přítel, se kterým chodím přes dva měsíce, není žádný boháč. Nyní pracuje v jedné lisovně u Prahy a moc dobře si spolu rozumíme. Rodiče mi pořád radí abych si já, pracující v bance, našla pořádného chlapa, nejlépe nějakého boháče, který mi bude na roveň. Co s tím mám dělat?
Zora K., Praha

mgr-oto-kronradNa Vaši otázku můžeme odpovědět doslova jednou větou: Partner nemusí být žádný velký boháč, ale každopádně by měl být soběstačný! Zkusme rozebrat jednotlivé případy.

Pokud je partner příliš chudý, tedy nevydělá tolik, kolik sám spotřebuje, můžete ho po určitou dobu podpořit. Například v době, kdy před Vánocemi nemůže sehnat rozumné zaměstnání. Je lépe, pokud zůstane po nějakou dobu s Vámi doma, podílí se na domácích pracích a v lednu jsou možnosti zaměstnávání většinou lepší. Pokud by příliš dlouhou dobu nepracoval, můžete se přepracovávat a pak se snadno může stát, že si s partnerem i přestanete rozumět. Jak nebude mít práci, budete si na obtíž, může být protivný apod. Také i Vy můžete někdy onemocnět nebo přijít o práci. A jde o to, abyste nebyla na věc sama.

Extrémně bohatí partneři zase často mívají na své partnerky jen málo času a většinou na ně mají příliš vysoké požadavky. Zejména co se vzhledu týče. Může se tak stát, že si ženu pořídí jen „na prezentaci“ a s jejím navyšujícím věkem ji opouští a hledají mladší a krásnější.

Bohatství není samo o sobě zárukou štěstí a naopak chudoba vztah podlamuje. Zde platí ono známé úsloví o „zlaté střední cestě“. Té se držte, partnera si ponechejte a čas to vše rozhodne za Vás.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (16.5.2015), Deníky VLP (23.5.2015)