Extrovertka váhá nad introvertem

Seznamování - Výběr partnera

Seznámila jsem se prostřednictvím GRANDu s mužem, se kterým si rozumíme a zahleděli jsme se do sebe. Mám jediný problém s tím, že on je samotář a moc nerad někam chodí, kdežto já mám ráda lidi kolem sebe a někam ho dostat je pro mě téměř vždy nesplnitelný úkol.
Marie K., Plzeň

mgr-oto-kronradPokud si v grandologii přečtete Plzákovu větu o podmínkách pro výběr partnera (partner nesmí být závislý na alkoholu nebo na drogách, měl by být zdráv, musí být spolehlivý, měl by pravidelně pracovat a musí být dotykově příjemný), vidíte, že „ten Váš splňuje“!

Teď jde jen o to, do jaké míry jste schopni Vy dva se vzájemně snášet a vyrovnat se s jediným kompromisem. Tedy s tím, že Vy si jen občas zajdete do společnosti a Váš partner si zůstane sám doma a oddychne si (promiňte mi, že v dobrém přidám „i od sebe navzájem“).

Je-li pro Vás oba tato představa únosná, a tedy neproblematická, pak spolu dokážete žít. Varuji Vás ale – nevolte kompromis, kdy by Vás Váš partner přece jen občas někam doprovodil, ovšem nerad. Raději si zajistěte na kina a divadla kamarádku, abyste nešla sama. Mám zkušenost, že nebudete-li přítele nutit, aby souhlasil třeba s návštěvou známých, pak není-li skutečně nucen, jednoho dne Vám návštěvu nabídne sám. A tak si splníte i své přání!

(c) Oto Kronrád. GRAND®(27.6.2015), Deníky VLP (4.7.2015)