Kdy to mají slečny nejlepší?

Seznamování - Odhodlání

Seznamování se mi nějak nedaří. Je mi 37 let a jsem stále svobodný. Mám mnoho nezadaných kamarádů, ale kamarádky prakticky žádné. Jak je to možné, když prý kluku se rodí ještě víc než holek?
Zdeněk Ch., Hodonín

mgr-oto-kronradMáte pravdu, chlapců se skutečně rodí o trochu víc než dívek, ale ten rozdíl je nepatrný, je to asi půl procenta. Přesto je v naší populaci mnohem více nezadaných mužů, kteří hledají partnerku, většinou i s cílem založit rodinu a mít děti, než dívek a žen se stejným úmyslem. A proč je tomu tak, si dnes vysvětlíme.

V první řadě rodičovství je pro maminky zpravidla větší závazek než pro otce. Více zasahuje do jejich života, práce a kariéry, a proto jsou ženy při rozhodování o založení rodiny obezřetnější než muži. Často se u nich stává, že se chtějí seznámit, ale o tom mít děti se rozhodují až ve chvíli, kdy partnera důkladně poznají a začnou ho považovat za toho pravého, potenciálního tatínka svých budoucích dětí.

Dále se mnoho mladých dívek snaží vdát do ciziny, a tak tam pracují na různých brigádách, třeba jako au-pair. A tak namísto toho, aby přišly k nám do seznamky do svých řekněme 23 let a našly si nějakého pořádného českého miliardáře nebo milionáře, přejíždějí spolu s dalšími každou půlhodinu z francouzského přístavu Calais do anglického Doveru přes La Manche. Sám jsem měl možnost na takovém trajektu jet a oči mně jen přecházely. Když jsem z garáží vystoupal na palubu, řeknu Vám, životní zážitek! Zkuste si představit stovky krásek, počínaje Dálným východem, přes Rusko, Ukrajinu, Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Rakousko, Benelux,... a konče Francií. Tam by to bylo seznamování! Všechny ale čekaly na nějakého „vysněného bankéře, lékaře nebo právníka z Londýna“. Realita ale bývá v 98 % taková, že někde jen myjí nádobí a za nějaký čas se vracejí. Musejí se totiž věnovat škole nebo kariéře a mylně se domnívají, že na seznamování je dost času. Pak to dohánějí na poslední chvíli naší Seznamkou VIP.

Konečně také část mladých dívek chodí s ženatými muži. Ti jim lživě slibují rozvod a sladkou budoucnost. Takových dívek je také podstatně více než mladíku chodících s vdanými paničkami. A tak mnoho nezadaných mladých lidí ztrácí nejen svůj čas a sebevědomí, ale někdy bohužel i své zdraví a chuť do dalšího seznamování.

(c) Oto Kronrád. GRAND®(1.11.2014), Deníky VLP (8.11.2014)