Grand je pro Čechy až od 18 let

Seznamování - Odhodlávání

Je mi 17 let, ale u Vás jste mě nezaregistrovali. Proč seznamuje GRAND zájemce až od 18 let? Není to zbytečné, když mohou Češi mít pohlavní styk již od 15 let?
Zdeněk G., Zlín

mgr-oto-kronradVěk, na který se ptáte, tzv. „legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku“ (angl. „age of consent“), se výrazně liší nejen v jednotlivých zemích světa, ale i Evropy. Hlavní vliv na něj totiž mají regionální a náboženské tradice.

Nejnižší tuto hranici mají totiž ve Španělsku (13 let), naopak nejvyšší je na Kypru nebo v Irsku (17 let) a na Maltě a vTurecku (18 let). Nižší hranici (14 let) mají v Německu, Rakousku, Maďarsku, Bulharsku, Portugalsku, Estonsku, Chorvatsku nebo v Albánii. Stejná jako u nás, na takovém „zlatém středu“ (15 let) je i v Dánsku, Francii nebo v Řecku. Vyšší pak v Arménii, Belgii, Bělorusku nebo ve Finsku (16 let).

My tou naší hranicí ale neřešíme „věk způsobilosti k pohlavnímu styku“, ale „plnoletost“, neboli „zletilost“. Právě ta představuje již nejen tělesnou, ale i duševní vyspělost jedince.

Zdeňku, Vy ale neztrácejte optimismus. Protože podle par. 2 našich obchodních podmínek se totiž naším klientem může stát každý svéprávný český občan od 18 let věku, který není ženatý, není uzavřen na psychiatrickém oddělení nebo není ve výkonu trestu. A věřte mi, že pro Vás bude mnohem snazší se dočkat plnoletosti než pro někoho jiného třeba dostat se z psychiatrické léčebny, nebo dokonce z věznice!

(c) Oto Kronrád. GRAND® (21.3.2005), Deníky VLP (28.3.2015)