Skriptum grandologie VIII.

Seznamování - namlouvání

mgr-oto-kronradDefinice: Seznamování - namlouvání (acquaintance - courtship) je třetí (žluté) období Kronrádova spektra, tedy období získání přízně partnera, kterého jsme si vytipovali v období výběru partnera.

Poznámka: Toto období ve většině případů trvá až do okamžiku prvního pohlavního styku s vytipovaným partnerem.

Obdobím namlouvání také končí 1. etapa vývoje partnerského vztahu, tedy etapa seznamování. Všechny její období (tedy odhodlání, výběr partnera i namlouvání) vždy dokážeme ale výrazně zkrátit zejména větší snahou nebo například spoluprací se seriózní seznamovací agenturou, která Vás zkontaktuje i ve velmi krátké době s velkým množstvím partnerů, s nimiž byste se bez její pomoci nikdy nesetkali.

Definice: Očista (purgation) je posloupnost zevních úprav lidského těla, které mají za cíl ostranit špínu, pot, zbytky kuže a tělo celkově zkrášlit. Očista sestává z osmi činností: celkové mytí, čištění zubů, úprava vlasů, manikůra, pedikůra, holení, líčení a navonění.

Poznámka: Očistu by měl každý provádět tak, jak je zvyklý, když mu na věci záleží. Pokud ale chcete uspět, nesmíte očistu alespoň v minimální míře nikdy vynechat. Je totiž pro úspěch nejméně tak důležitá jako to, co budete mít na sobě. Lidé, kteří pravidelné mytí a čištění zubů odmítají, by si rychle měli začít zvykat na samotu, protože je opravdu nic jiného až do smrti nečeká!

(c) Oto Kronrád, Miroslav Plzák, GRAND® 1993-2016, Deníky VLP (30.4.2016)