První schůzka IV. (oblékání muže)

Seznamování - Namlouvání

Minulý týden jsem vysvětlil, jak by se měla žena obléci, aby uspěla na první schůzce. Ty ženy, které si nestihly minulou sobotu Deník koupit, odkazuji do své poradny na na článek První schůzka III. Dnes se pokusím zase podrobně poradit všem mužům, co nejvhodnějšího by si měli vzít na sebe.

mgr-oto-kronradMladší muži
Tito muži mají, stejně jako mladší ženy, poměrně velikou možnost volby. Pokud si přejí zapůsobit mladší, než kolik jim je, měli by před společenským oblekem upřednostnit spíše sportovní oblečení nebo košili se svetrem. Sako naopak u nich působí jako určitá standardní ochranná slupka, ve které se někteří necítí tak zranitelní, jako například v košili. Sako by mělo být sladěno s barvou bot, kalhot a vázanky nebo motýlka. Také doplňky, jako jsou například hodinky nebo voda po holení, jsou velmi důležitým prvkem. Dotvářejí celkový vzhled muže. Barva pásku u kalhot má vždy barevně ladit s botami.

Starší muži
Tito muži volí zpravidla tmavší oblek nebo dokonce smoking, ke kterému jsou vhodné pouze šněrovací boty a vyšší ponožky. Také barvu košile, kravaty nebo motýlka volíme podle místa, ve kterém máme schůzku domluvenu. Vousy by měly být oholené, knír zastřižený. Také parfém by měl být (stejně jako u žen) příjemný a decentní.

Nejen žena, ale i muž, by měl umět své oblečení vhodně sladit s prostředím, ve kterém se schůzka uskutečňuje. Proto bývá vhodné již při prvním telefonátu s partnerkou zjistit, jací muži se dotyčné ženě líbí, a kam ona ráda chodí. Lépe tak můžete potom vyhovět přáním své partnerky. Každopádně byste měli působit přátelsky a klidně.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (7.3.2015), Deníky VLP (14.3.2015)