Příprava na první schůzku

Seznamování - Namlouvání

Nevím jak se mám připravit na první schůzku s partnerkou, se kterou mi domluvili v seznamovací kanceláři rande. Podle jejího profilu, fotky i videa se mi ona moc líbí a rád bych uspěl. Zvětšilo by třeba moji šanci na seznámení, kdybych jí koupil nějakou kytičku nebo dárek? A hlavně o čem si s ní mám povídat?
Jaroslav K., Praha

mgr-oto-kronradKdyž čtu Vaši otázku, už se dopředu bojím za Vás. Tedy snad jen to nejdůležitější: pokud jí koupíte květiny, tak jen neokázalé, dárek ale v žádném případě! Příliš byste totiž o ni projevil svůj zájem! Ani neříkejte, že „jdete na rande“, to vystraší. Stačí, když se půjdete „někam projít, sednout si na kafe, na skleničku“ nebo podívat se na výstavu, kterou jste si již dlouho plánoval, někam si popovídat a podobně.

A se zvyšujícím se zájmem Vaším klesá zájem té partnerky, a to zcela bez ohledu na to, jestli jste nebo nejste pro ni ta „ideální partie“. Ona by si rozhodně po první schůzce neměla být stoprocentně jistá, že u Vás uspěla.

Na první schůzce si povídejte tak, jako když se dva lidé náhodně setkají ve vlaku a „dají se do řeči“. Tedy žádné podrobné vyptávání na existenční situaci, ale povídat si o práci je na místě. Jste-li mimořádně ostýchavý, směle to sdělte své partnerce. Ženy se obvykle rády ujmou iniciativy a hovoří. Bude-li se Vám partnerka zamlouvat a zacítíte-li, že i Vy se zamlouváte jí, sám navrhněte další schůzku.

Hlavně si pamatujte, že když se Vám první setkání nevydaří, není to životní katastrofa, ani tragédie a odhodlaně zavolejte další. Zhroutit se po první nevydařené schůzce by bylo pošetilé. Případný neúspěch berte, jako když jste právě absolvoval další praktickou lekci svého seznamovacího kurzu a uvidíte, že příště to bude už určitě lepší.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (9.8.2014), Deníky VLP (16.8.2014)