Nedokážu ženu zaujmout

Seznamování - Namlouvání

Je mi 41 let a nedokážu ženu správně zaujmout. Po několika málo schůzkách mi všechny začnou shodně navrhovat jen přátelství anebo se mi vůbec neozvou. Co s tím mám dělat?
Ing. Pavel F., Kladno

mgr-oto-kronradZjednodušeně řečeno u muže nezáleží tolik na tom, jak vypadá, ale jak se chová. To pochopitelně neznamená, že může chodit neupravený, neumytý, s mastnými vlasy nebo ve špinavém a utahaném oblečení. Odhaduji, že se dopouštíte jedné z nejvážnějších chyb, že se totiž jevíte příliš dychtivě, jakoby Vám na vztahu nepřiměřeně záleželo. Tento dojem při prvních setkáních nesmíte u žen vyvolávat a přehánět.

Odhalí-li žena na muži příliš velký zájem, ona sama pak takový zájem nedokáže mít. Je to ale pochopitelné. Její podvědomí uvažování totiž probíhá přibližně takto: „Aha, tak tento muž se chce se mnou (zřejmě za každou cenu) seznámit. Asi jsem pro něj dost dobrá a výhodná partie. Je ale i on pro mé dost dobrý? Jestli bych se neměla, ještě před definitivním uvázáním se na něj, pro jistotu porozhlédnout po nějakém lepším? Vždyť takového, který o náš vztah tolik usiluje, mohu mít vždy!“

První setkání mají být nezávazná a odlehčená, muž má vtipkovat a žena se má usmívat. Dokonce vytkne-li Vám žena, že nejste dost vážný a že rande berete na lehkou váhu, je to právě ta, u níž byste mohl uspět, pokud ji ovšem neuposlechnete. V sousloví „vážný vztah“ to slůvko „vážný“ nebere tak doslova.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (13.12.2014), Deníky VLP (20.12.2014)