Nebojte se partnera oslovit

Seznamování - Namlouvání

Osloví-li mě kdekoliv nějaký muž, začnu se chovat jako nějaká hloupá husa. A přestože se mi líbí, začnu se chovat tak, že ho svým způsobem zaženu, aby mě neotravoval. Také mu nechci dávat ani email nebo mobil. Je mi už 31 let a někdy mám pocit, že se snad nikdy dobře neseznámím. Co s tím mám dělat?
Kateřina F., Ústí nad Orlicí

mgr-oto-kronradBylo hodnověrně prokázáno, že seznamování je svým způsobem adrenalinový sport. Z dřeně nadledvinek se Vám totiž vyplavuje patrně příliš velké množství adrenalinu a začnete být až nepřátelsky útočná, aniž by jste chtěla.

Adrenalin je hormon vyměšovaný dření nadledvinek, který způsobuje, že tělo podává extrémní výkony. Společně s kortizolem (který působí opačně a naopak tělo brání od účinků adrenalinu) se oba tyto hormony podílejí na udržení organismu při životě při stresové reakci. Tato reakce je poměrně velmi běžná v pubertě, ale v 28 letech byste s ní měla být tak nějak už vyrovnaná.

Lék, který by nějak tlumil adrenalinovou reakci neexistuje. Ale nebojte dáse to zvládnout. Největší úspěch bude mít trénink, jakési otužování při takových situacích, které Vás trápí. Doporučuji častější setkávání s různými partnery a uvidíte, že úspěch na sebe nedá dlouho čekat.

Jednoduše si zařiďte registraci v nějaké seriózní seznamovací agentuře a zprostředkované seznámení (například v Grandu ještě dostanete ve svém věku 200 tipů s fotografiemi, telefony a podrobnými údaji zcela zdarma!). A teď už jen trénovat, volat jim, chodit na první rande, procházku, do kina,.... Buďte s nimi co nejdéle, abyste si na přítomnost mužů více zvykla. A ono to jednou vyjde. I Váš pocit ze společného setkání se bude stále zlepšovat. Budiž Vám ale útěchou, že stejným problémem trpí právě především muži. Jsou to právě muži, kteří ze sebe nejsou schopni vypravit ani slovo, když si mají namluvit ženu, která se jim moc líbí.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (5.7.2014), Deníky VLP (12.7.2014)