Láska na první pohled

Vztah - Milenectví

Samozřejmě, že existuje. Zcela náhle, až děsivě krátce trvá ten okamžik, kdy se dva lidé sobě navzájem zalíbí a hned se chtějí brát. U mladých milenců vybuchuje ustavičně touha se stále setkávat, u dospělých pak spolu spát. Prožije-li někdo lásku na první pohled, rozhodně si nějak obšťastní život.

Ale opět to ustavičné varování! Láska na první pohled vůbec neurčuje kvalitu budoucího vztahu či manželství.

První láska bývá obvykle láskou na první pohled a ta nedopadá dobře, protože vztah se rodí z nezkušenosti a nezkušenost kvalitě věcí nepřidá

Je-li láska na první pohled již láskou druhou, třetí nebo třeba jednadvacátou, působí i na zkušeného partnera tak sugestivně, že zapomene, že tato láska nic nevypovídá o tom, jací jsou to lidé, mezi nimiž "došlo" k lásce na první pohled. Vlastně nám jen sděluje, že oba jsme schopni se zamilovat unáhleně. Obvykle po letech pak slýcháte "...a byla to taková velká láska".

I při zpostředkovaném seznámení občas vzniká klasická láska na první pohled, která nutí nejednou k překotnosti nebo rychlému sňatku dvou lidí. Oproti každodennímu osudu klienta v naší seznamovací agentuře upozorníme, že láska na první pohled nejsou ta jediná a správná vrátka k vážnému, trvalému vztahu.

Autor: Miroslav Plzák, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 2000.