Způsoby seznamování

Seznamování - Výběr partnera

Snažím se již řadu let najít vhodnou partnerku, ale bezúspěšně. Mám věřit na fámy, že osudová láska přijde sama?

Pavel H., Březiněves

mgr-oto-kronrad

V podvědomí lidí často přetrvává zažitý omyl, že tím jediným správným prostředníkem, tím kdo nalézá toho pravého nebo tu pravou, je osud. Přesto, aniž si to někdy uvědomujeme, jsme svému seznámení mnohokrát napomáhali, a to tím, že jsme se pro dotyčné partnery exponovali. Znamená to, že pokud jsme sami, vyhledáváme různé skupinové akce, na kterých si lze lépe vybrat.

Býváme s přáteli, v zájmových kroužcích a navštěvujeme různé tematicky zaměřené akce. Podvědomí nás vede k tomu, abychom se v těchto skupinách lidí rozhlíželi po vhodných partnerech. Výsledkem je, že si spousta lidí myslí, že se seznámili náhodou a ani si neuvědomí, že tomu napomohli například jejich přátelé a známí, kteří je do dané společnosti přivedli.

Pokud vedle sebe postavíme všechny způsoby seznámení a porovnáme je dle úspěšnosti, nejlépe vychází seznámení přes agenturu, která ideálně nabízí služby videoseznamky. Díky seznamovací agentuře ušetříte při hledání partnera nejen čas, ale i peníze. Sice oproti seznámení přes známé nemáte na prvním rande pocit přirozenosti a nenucenosti, který vám dodává přítomnost známých, na druhou stranu nemusíte partnera vybírat stále z těch stejných tváří.

Seznamovací akce, ať již taneční nebo výletní, bývají velmi často věkově nevyvážené a především jsou finančně nákladné. U seznámení přes internet nikdy nevíte, kdo skutečně sedí na druhé straně monitoru a v případě inzerátů nemáte jistotu, že váš dopis neskončí v koši.

Dodáváme, že se jedná o statistická data. Máte-li jiné zkušenosti a nesouhlasíte, gratulujeme, že se vám podařilo najít toho pravého partnera.

(c) Oto Kronrád. GRAND® (1.9.2000), Deníky VLP (20.2.2016)