Seznamovací pobyty

Seznamování - Výběr partnera

Seznamovací pobyty jsou už určitou kombinací pobytu na dovolené s cestovní kanceláří a seznamování pomocí seznamovací kanceláře. Jejich účelem je umožnit potencionálním partnerům se při delším pobytu lépe seznámit.

Určitý smysl mají patrně pro partnery, kteří se již dříve odněkud alespoň povrchně znají a chtějí svou známost prohloubit a upřesnit. Představa, že by někdo jel se zcela neznámými lidmi, o nichž ví pouze to, že se chtějí s někým seznámit, je jen pro nenapravitelné optimisty. Jestliže víkendový zájezd může být v případě neúspěchu v seznamování určitá ztráta, platí to tím více o seznamovacím dlouhodobějším pobytu. Jak už jsme se v úvodních kapitolách zmiňovali, pokud se má vytvořit trvalejší vztah, je nutné, aby se sobě partneři alespoň trochu líbili a "voněli si". Pokud tomu tak není, pak ani sebedlouhodobější pobyt (s možnou výjimkou dlouhodobého pobytu dvojice na osamělém ostrově bez lodi a možnosti doplavat k nejbližší pevnině) nepovede k vytvoření trvalejšího vztahu.

Vysoké náklady, které takové seznamovací pobyty někdy stojí, jsou snad ospravedlnitelné jen v případě výhry ve Sportce nebo když se jedná o pobyt ve vyloženě atraktivním prostředí.

Autor: Miroslav Plzák, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 2000.