Seznámení přes známé

Seznamování - Výběr partnera

Mám kamarádku, která se mi pořád snaží vnutit nějakého svého známého. Myslíte si, že mám tak šanci na úspěšné seznámení?

Ilona V., Kadaň

mgr-oto-kronrad

Nikdo (snad s výjimkou legendárního Robinsona Crusoa) nežije na světě zcela osaměle. Všichni máme svůj okruh známých, se kterými se víceméně pravidelně setkáváme. Tito lidé mají zase své známé, a tak není divu, že se tímto způsobem seznamují s dosud neznámými lidmi. Je tedy samozřejmé, že se takto mohou seznámit i budoucí partneři. Naši přátelé a známí v takovém případě amatérsky pak nahrazují klasické dohazovače, protože právě jejich prostřednictvím můžeme někdy získat i velmi podrobné informace o potenciálním partnerovi. Je zde však jedno nebezpečí. Nemusí se totiž vždy jednat o zcela hodnověrné informace. Hraje zde spíše roli, jak se náš potenciální partner našemu známému jeví, jaké má on o něm mínění nebo jaký má k němu vztah. Řada informací, které tímto způsobem můžeme dostat (např. orientační údaje o bývalých láskách, majetkových poměrech nebo charakterových vlastnostech) je ale takto snadněji dostupná.

Seznamováním známých se s oblibou zabývají právě ženy. Zejména ty zadané by občas rády viděly již i své kamarádky tak říkajíc "pod čepcem". Naproti tomu muži, vzhledem k svému přirozenému "rivalitnímu" založení, jen zřídkakdy svým kamarádům doproučují k vážnému seznámení své známé.

Navíc pokud se seznamujete s potenciálním partnerem přes své známé, máte kromě některých informací i zajištěnu určitou míru nevázanosti. Nemusíte totiž dát hned najevo, že máte zájem o nějaký vážnější vztah. Naopak se můžete při "náhodných společných schůzkách s Vašimi známými" se svými potencionálními partnery důkladněji poznat a vyjasnit si tak perspektivu případného budoucího vztahu. Nicméně i zde platí omezenost výběru, protože i okruh našich známých je nutně omezený.

Autor: Oto Kronrád, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 1.9.2000, Deníky VLP, 31.10.2015