Ona se mi nelíbí, ale…

Seznamování - Výběr partnera

Ona se mi nelíbí, ale jinak by byla "pro mě vhodná". Je to pochopitelný výrok, ale potřebuje revizi. I u nás ve videoseznamce GRAND, kde provozujeme takzvané zprostředkované seznámení, vychází najevo, že tento výrok je až nápadně častý.

Budeme hovořit jen o kráse ženy. Žena může být špičkově krásná (modelka, herečka, ...), může být hezká nebo nenápadná (co do krásy). Každá hezká nebo esteticky nenápadná žena, je-li jinak vhodná, nesmí být odmítnuta. Krása ženy je cosi nespolehlivého a nyní nemám na mysli, že žena stárne a ztrácí krásu.

Chci zdůraznit, že každá žena se vám soužitím okouká a estetická přitažlivost se mírní. I taková kráska, jako Elisabeth Taylor se okoukala a byla opuštěna a nesčetně jiných. Filmový král Ponti, manžel Sophie Lorenové na toto téma několikrát hovořil a tvrdil, že špičková krása je svým způsobem zrůdná. Žije-li člověk se špičkovou kráskou, zjistí, že ta špičková krása je vlastně artefakt. Čtěte současné časopisy pro dámy a zjistíte, že snad ani jedna topkráska neměla život snadný.

Na druhé straně ovšem existuje případ, že je vám žena esteticky odporná, že se jí štítíte. Odmítáte se jí dotkout, říkáme tomu, že je dotykově nepříjemná. Pak je lépe se seznámení vzdát a zkusit najít jiné. Usměvavá a příjemná žena, byť esteticky neutrálně působící, je vůbec to nejlepší, co může chlapa potkat. Podstatné je, aby se žena žensky chovala. Krása ženy je sice ozdoba muže, ale přijde po všech stránkách mnohdy velmi draho, a to nejen finančně.

Autor: Miroslav Plzák, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 2000.