Muž středního věku hledá partnerku

Seznamování - Výběr partnera

V první řadě si musíme uvědomit, že muž středního věku, který hledá vážný vztah, byl buď opuštěn nebo sám opustil ženu s níž nedokázal žít. Mezi oběma muži je rozdíl.

Opuštěný muž je zrazený, nedůvěřivý, a proto mimořádně vybíravý. Hledá obvykle ženu upřímnou a je stále pomýlen tím, že upřímnost nelze rozpoznat. Cosi ho podezíravého napadne, že třeba ho chce nabízená žena obrat o nějaký majetek a zapomene, že je vyloučené, aby mu dokázala, že takové úmysly nemá. Zrazení mužové mají vědět, že život je nahodilý, nečekaně dobrodružný a bez riskování se žít nedá. Ani při výběru partnera se neobejdeme bez rizika. Život je ostatně riskantní i bez ženy.

Druhý typ muže, který sám opustil manželství, protože se v něm nedalo žít, je jinak vybíravý. Totiž muž, co opustil ženu, protože měl milenku, nebude hledat novou parterku, protože ji má, ale jsou tací, co opustí ženu, která pije, je líná, nestará se o děti. Tito muži toho v manželství mnoho vytrpěli a děti byla ta poslední kapka, proč se dlouho rozváděli. A oni mají často děti svěřené do výchovy, a proto hledají ženy, co jsou ochotné se o děti starat nebo je alespoň tolerovat. Jde o zvláštní případ, kdy je správné takovému muži vyhovět, aby dostal pro vážný vztah ženu, které děti nevadí. Ale i zde platí, že se mohou střetnout dva omyly. Žena chce zásadně muže bezdětného a netuší, že nevlastní dítě zvládne a muž přirozeně odmítá zprostředkovaný výběr, v němž žena středního věku nechce děti. Ovšem muž, jemuž byly děti svěřeny do výchovy si musí před případnou svatbou vyzkoušet v každém případě, jak dopadne vztah nevlastních dětí k nové parterce.

Autor: Miroslav Plzák, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 2000.