Mladý muž si vybírá partnerku

Seznamování - Výběr partnera

Směnnou hodnotou ženy je krása, a proto mladý muž (věk 18-25 let) vybírá především krásnou, případně hezkou holku. Krásná nebo hezká holka bývá buď drahá (velké požadavky) nebo promiskuitní.

Průzkumem klientů videoseznamky GRAND vychází najevo, že přicházejí mladší muži, kteří mají příliš detailně vypracovanou představu dívky pro vážnou známost. Chce-li mladý muž černovlasou ženu a jinou zásadně ne, je tu někde nějaká chyba, ne-li porucha. Hledá-li hezkou dívku, je to normální, třebaže i ženská krása je rozmanitá a jsou krásy, které nejsou patrné na první pohled. Chce-li ovšem mladý muž výhradně černovlásku, pak si jednak zužuje výběr, jednak může jít o vtíravou formu vkusu, či očekávání, protože s černovlasosti ženy nic nevyplývá. Není ani pravda, že by černovlasé ženy byly vášnivější než blondýny. Laik by řekl, že takového mladíka černovláska více vzrušuje. A jsme u podstaty věci.

Pro vážný vztah si nevybírejme toho, kdo nás více vzrušuje, protože po jednom roce vzrušení poklesne tak jako tak, ale za druhé tomu tak není. Turisté z jižních zemí nevyhledávají blondýny, protože je více vzrušují, ale protože jsou v jejich zemích zvláštností. A proto mylně očekávají i zvláštní chování. U nás nejsou černovlásky až tak velkou vzácností, ale mladík žádající černovlásku se ji zafixoval do své představy budoucí ženy. Jde o pravou fixní ideu už proto, že si černovlásku nedají vymluvit. Ale měli by!

Držte se zásady, již jednou zde vyslovené, chtějte fajn usměvavou holku, třeba černovlasou, ale ne nutně.

Autor: Miroslav Plzák, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 2000.