Mladá dívka si vybírá partnera

Seznamování - Výběr partnera

Mám na mysli výběr zprostředkovaný seznamovací kanceláří a také mám na mysli dívku od 15 do 25 let. Dívka, která zatouží po vážném vztahu, si začne vytvářet obraz svého milého podle toho, co potkalo její kamarádky, častěji co četla v milostné literatuře, viděla ve filmu, divadle, či v televizi.

Ač všechny její složky bdělého vědomí fungují normálně, najednou jako vysoký topol v ní vyroste představa, že její milý musí být vysoký přes 185 cm. To je samozřejmě cosi nesmyslně nebezpečného. Protože takto začne slušná dívka chodit s vysokým chlapcem, který pije, nemaká, je vulgární a je jí nepřetržitě nevěrný. Bude ještě dlouho trvat, nežli mladé slečny pochopí, že kvalita vztahu není určená výškou postav partnerů. Jenomže ona si usmyslila (= mylně usoudila), že s vysokým klukem to bude báječné. Jiné dívky chtějí blonďáky nebo naopak černovlasé nebo chtějí milovníky Shakespeara nebo Janáčka.

Dovolte mi doporučení, dejte na radu pracovníka seznamovací kanceláře, který vám začne právem doporučovat, abyste od své jediné nebo nějak přesně vymyšlené představy ustoupila a zkusila to i s chlapcem o nějaký ten centimetr menším, než si původně přejete, ale spolehlivým a jinak vhodným. Víme dnes už naprosto bezpečně, že splnění určité jedné představy při výběru dopadá špatně. Chcete-li muže přiměřeného stáří, to jest muže staršího o jeden až deset let, je nutné, aby se vám líbil, byl vám příjemný na dotyk a měl perspektivu. A to znamená, že je pracovitý, má nějaké pracovní zaujetí a chápe, že musí pracovat, aby uživil rodinu. Tím ale netvrdím, že musíte vybírat podnikatele, továrníky, pracovníky na burze nebo výhradně ředitele. Mladá dívka nemusí vstupovat do velkého bohatství, ale je zbytečné vstupovat do chudoby.

Autor: Miroslav Plzák, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 2000.