Zklamání

Seznamování - Namlouvání

Zklamání je vždy důsledek nadměrného očekávání, je to zbytečné nenaplnění našich nadějí. Je to provázeno mnohdy zbytečnou lítostí, zlostí nebo smutkem. Při zprostředkovaném seznámení je prvotní zklamání při prvním kontaktu téměř zákonité.

Každý jistě uzná, že videoseznamka GRAND zmenšuje nebezpečí zklamání při setkávání dvou potenciálních partnerů na tu nejmenší dosažitelnou míru, protože svého partnera vidíme nejen na fotografii, ale poznáváme i jeho tak zvanou základní pantomimiku. Vidíme, jak vypadá, poznáváme jeho základní gesta, slyšíme také, jak mluví nebo jak uvažuje.

Všichni klienti videoseznamky by si ale měli uvědomit, že člověk, ač jinak zbytečný pesimista, očekávající jen katastrofy, v tom případě, kdy si chce namluvit partnera pro vážný vztah, o svém partnerovi sice pochybuje, ale jen prvoplánově. Za obavami se skrývá ničím nepodložená naděje, že námi vybraný partner bude úžasný. A on je zatím jen normální, stejně jako my všichni. Vlastně ani nevím, kdo nás stále poučuje, že partner má být mimořádný a vztah s ním ještě mimořádnější.

Řekl bych, že teprve dvouhodinový rozhovor a nebo spíše nejméně dvě setkání nám dají za pravdu, zda naše zklamání bylo, či nebylo na místě.

Každý si jistě odvodí poučku pro život, že stanovit si velká očekávání, bažit po ohromném překvapení nás zbytečně ohrožuje a působí nám drtivá zklamání.

Stačí například chtít, aby syn byl klavírní virtuos světového kalibru a můžeme být zklamáni na celý život, má-li sice šikovné ruce, ale na truhláře, a ne na klavír.

Autor: Miroslav Plzák, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 2000.