Přirozené vytahování

Seznamování - Namlouvání

My muži jsme se vývojově příliš nezměnili. Jsme furianty, vytahujeme se, hrajeme si na drsné frajery. To je v nás a ženy to vědí. Jenomže jak jsem zjistil, jedno nevědí: když se muž přestane před ženou vytahovat, jak "utřel" svého nadřízeného, přestane ji chápat jako ženu.

Jenomže je vytahování zjevné a skryté. Zjevné je nesnesitelné, komické, až kašpárkovské. Je ale odnaučitelné, zatímco skryté ženě nepřekáží, ženě lichotí, že si vzala frajera, ale umět se vytahovat skrytě je nesnadné. Muž třeba řekne ženě: nedovedli si poradit, tak jsem jim řekl ..., poslechli ..., a jak to funguje. Intonace musí být neutrální, nenápadná, jako by o nic nešlo.

V seznamování, zvláště pak v tom našem - zprostředkovaném, to hraje svou významnou roli. Oba partneři chtějí vzbudit na první pohled ten nejlepší dojem. Žena se naparádí, muž se začne vytahovat. Vytahuje-li se zjevně a hloupě, žena ho začne okamžitě chápat už jen jako nouzového partnera. Ono už samo úsloví "na mě si hned tak někdo nepřijde", vzbuzuje u žen milosrdný úsměv.

Žena musí být pozorná a řekne-li jí muž, že na něho si hned tak někdo nepřijde, má reagovat slovy: "Já vím.", ale může si myslet své.

Autor: Miroslav Plzák, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 2000.