Inverzní seznámení

Seznamování - Namlouvání

Před několika desetiletími jsme se seznamovali výhradně klasicky. Nejdříve jsme dívku oslovili, pak jsme ji pozvali na schůzku, na té schůzce jsme se jí všelijak necudně dotýkali a teprve potom jsme se pokoušeli o pohlavní styk.

Přibližně po druhé světové válce se to u nás v některých případech zcela obrátilo, invertovalo. S dívkou jsme se velmi brzy vyspali a když to klaplo, začali jsme s ní chodit.

Ty války s tíím vším nějak souvisí, protože podle životopisu Štefana Zweiga i po první světové válce trvalo krátce vysoce nemorální období nejen s inverzním seznamováním, ale v Berlíně ve dvacátých letech 20. století se odtajnila homosexualita. Berlínské kabarety byly najednou plné nahých tanečnic a dařilo se i transvestitům.

Věřte mi, že je úplně lhostejné, volíte-li klasické nebo inverzní seznámení, a to jak u zprostředkovaného i nezprostředkovaného seznámení. Představa, že se mohu se svobodným děvčetem nejprve vyspat a pak si ji teprve namlouvat půjde někomu proti srsti, ale zcela zbytečně, protože pohlavní styk přestal být už dávno znakem vážného vztahu.

Na základě dosavadního vývoje usuzuji, že se bude v budoucnosti pohlavní styk posunovat dopředu a dojde k němu daleko dříve než v 19. století, kdy mít nemanželské dítě bylo pro matku ostudou a kdy si nevinně narozené děti z nemanželského lože vytrpěli své.

Autor: Miroslav Plzák, S kým dál…?, vydalo nakladatelství a vydavatelství seznamovací agentury GRAND®, Praha 2000.