Seznámení s výrazně starším partnerem

Seznamování - Výběr partnera

Autor: Mgr. Oto Kronrád, Deníky VLP, 20.9.2014

Seznámila jsem se s partnerem o 15 let starším, tak jak jsem si přála. Velmi dobře si spolu rozumíme, pravidelně se setkáváme, také spolu a chodíme na různé kulturní akce a cestujeme spolu. Je mi 27 let a moji rodiče mi ho rozmlouvají, že je pro mě moc starý. Co si o tom myslíte Vy?

Kateřina V., Přerov

mgr-oto-kronrad
V první řadě - rodiče mají jistě právo Vám vyjádřit svůj názor, ale nemají právo Vám něco rozmlouvat. Vždyť jste plnoletá. Rodiče to s Vámi jistě myslí dobře, ale mohou se i mýlit. A za druhé - vše je otázka Vašeho postoje, protože obojí je správné. Tedy jak vzít si stejně starého partnera, tak vzít si staršího. Nechci Vás nijak ovlivňovat, ale je jisté, že manželství ženy se starším mužem se rozvádí významně méně často. Samozřejmě to může trochu být způsobeno tím, že my muži jsme docela křehké bytosti a o něco dříve umíráme.

Stačí, pokud ten Váš partner splňuje "pět postačujících podmínek pro výběr partnera". A ty si dnes opět zopakujeme pro ty čtenáře, kteří si je ještě nezapamatovali. "ON" tedy nesmí být závislý na alkoholu nebo na drogách, musí být spolehlivý (co slíbí by měl splnit, a nebo se výjimečně omluvit), pokud s ním chcete mít děti, měl by být zdráv, měl by pracovat aspoň 5 dní v týdnu, 7 hodin denně a hlavně musí Vám být dotykově příjemný. A další už ukáže čas.

Ono totiž není příliš moudré myslet na počátku partnerství na všechny jeho konce. A není to moudré proto, že konec partnerství nedokážeme ani příliš předvídat, ani jej příliš ovlivnit.