Zklamaly vás internetové seznamky? Existují i další možnosti

KDE? ŽENA-IN.cz
KDY? 24.9.2013
KDO? Zuzana Anai Hainallová

Člověk by nevěřil, že v dnešní době, kdy je internet zaplaven nejrůznějšími sociálními sítěmi a seznamkami, prosperuje jedna „kamenná“, dokonce první, která v Praze po revoluci vznikla.

Jmenuje se Grand a na netu ji najdete též pod názvem „videoseznamka“.

seznamkaVyhledala jsem si kontakt na agenturu, protože mě napadlo nabídnout jí spolupráci. Před natáčením by jistě mnohé klientky uvítaly profesionální nalíčení, které by zvýšilo jejich cenu na „trhu“. Zní to příšerně, ale je to tak - převis seznámeníchtivých žen, toužících po stabilním vztahu, totiž nelze přehlédnout. Vylepšením vzhledu by dámy všech věkových kategorií získaly sebevědomí, což by se jistě na videu projevilo. Nehledě na to, že šikovná vizážistka umí udělat 100% krásku z každé ženy. Vzbudily by zájem u nejžádanější skupiny mužů: sebevědomějších, tedy úspěšnějších, tedy perspektivnějších pro život.

A tak jsem si sjednala s panem majitelem schůzku. Samozřejmě ne seznamovací (jsem léta zadaná), ale pracovní. A už příjemnou cestou vilovou čtvrtí na Zahradním Městě mě napadlo, že by téma seznamkové téma naše čtenářky určitě zajímalo.

Téma asistovaného seznamování mě vždy moc bavilo, a tak možná i proto jsme s panem majitelem našli brzy společnou řeč.

seznamkaZeptala jsem se pana Kronráda, zda nemá strach z internetových seznamek, které může adept či adeptka navštívit pouze „z pohodlí domova“. „Nemám - je to jiná kategorie. Po revoluci bylo kamenných seznamek 82 a z nich jsme zůstali už jenom my, nemáme konkurenci. Lidé si zaplatí, a tak to berou závazněji. Děláme V.I.P. seznamku, ale také dotovanou pro nemajetné.“

Ano, to je pravda, co je zdarma, toho si nevážíme... Překvapilo mě, že v kancelářích nesedí žádný personál, pouze ze stěn na mě zíraly dva obří monitory, na kterých jsem měla to štěstí zahlédnout jedním očkem databázi. Tak po takové toužím - počet klientů v databázi jde do statisíců.

Na fotce, kterou jsem pořídila při druhé návštěvě, kdy jsem si neméně zajímavě popovídala s bratrem pana Kronráda, vidíte neuvěřitelně důmyslný systém. Geniální program je dílem obou pánů, kteří vystudovali matematickou fakultu:

Na nástěnce neustále přibývají svatební oznámení šťastně zadaných klientů:

seznamka

„Nemáme žádný personál, žádnou sekretářku, maximálně si jednorázově najímáme odborníky. Seznamku vedeme jen s bratrem, máme i obálkovací stroj a samozřejmě fungující software.“

Sídlo firmy pánům navíc patří, takže náklady na nájem odpadají a do práce pan Kronrád sejde jen pár schodů.

Podařilo se mi zjistit, že pan majitel je svobodný a ve svých 46 letech právě uvažuje pořídit si s partnerkou (o 13 let mladší) miminko. Tak jsem mu to vřele doporučila a vyptávala se dál.

„Lidé se stydí za to, že se seznámili u nás, popírají to - přitom procentuální úspěšnost seriózního zadání je rozhodně vyšší než na internetu.“

Zeptala jsem se, jak vypadá nejčastější zájemce o seznámení:

„Jednak žena po třicítce, které „ujel vlak“ a hledá otce pro své budoucí děti. Dále jsou to rozvedené ženy po padesátce, tam už úspěšnost seznámení klesá.“

Věřili byste, že k jejich klientům patří i devadesátníci a nejstaršímu je dokonce 100 let? Viděla jsem foto - rozhodně na ně nevypadá.

Když jsem se svěřila, že bych o Grandu ráda napsala článek, pan majitel si náš magazín a složení redakce pohotově ihned našel a pozorně zhodnotil, s čímž jsem se ještě nikdy nesetkala, každý totiž chce, aby se o něm psalo.

Grand ne, reklamu totiž nepotřebuje - nedostatkem zájmu rozhodně netrpí! Pan Oto Kronrád se objevil dokonce u Jana Krause a spolupracuje s řadou nejznámějších odborníků z oboru psychologie i světa showbussinesu.

Dostala jsem dárkem knížku s věnováním, kterou napsal Oto s Dr. Plzákem (a další dvě pro mé kamarádky), a pak mě pan majitel dvorně odvezl autem na metro. Pokud byste čekaIi mercedes či jiné drahé velké auto, byly byste zklamané - před vilkou stály dva malé citroeny.

„Já jsem si obdobím drahých aut už prošel, měl jsem nejen mercedes, ale i lincoln - teď mně naprosto vyhovuje tohle autíčko. Bratr má stejné.“

Před vchodem do seznamky nás s panem Oto Kronrádem vyfotil jeho bratr při mé druhé návštěvě:

seznamka

Můj původní záměr spolupráce - tedy líčení klientek před filmováním - byl sice s díky odmítnut, ale já už plně chápu proč: Budoucí partner vybranou ženu po seznámení neuvidí jenom profesionálně „načinčanou“, ale bude se s ní setkávat denně s takovou, jaká opravdu je - takovou, jaká přijde do seznamky.

Nicméně videoseznamka Grand pořádá různé akce a výlety i dovolené v zahraničí a spolupracuje s populárními osobnostmi, takže mně pan Oto nabídl účast na nějakém zajímavém večírku. Cítím se velmi poctěna a už se moc těším na další setkání s oběma sympatickými „pány grandy“. A věřte, že kdybych někdy musela hledat nového partnera, určitě bych se téhle velmi seriozní a léty prověřené seznamce svěřila raději než některé z internetových!