Video seznamka je v povědomí veřejnosti

KDE? Večerník Praha

KDY? 1.12.2001

GRAND / Absolvent matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze je vedoucím naší největší seznamovací kanceláře. Je tvůrcem nejmodernější seznamovací metody, tzv. videoseznamky.

Osobní návštěva seznamovací agentury je rozhodně tím nejlepším řešením. Tím spíš, že na pražském Zahradním městě stojí vilka vedle vilky, domek vedle domku. V bílé, úhledně upravené budově lze nalézt jednopatrové sídlo firmy. Vše zde svítí čistotou. Asistentky vedoucího agentury Mgr. Oto Kronráda pracují s nejmodernější možnou technikou. Zájemci mají možnost využít kamery pro videozáznam klientů, který podle zkušeností hraje rozhodující roli při výběru partnera. Krom toho mají počítač nabitý informacemi o klientech. Na vlastní oči jsem viděl, že v databázi má firma přes 25 tisíc klientů a rozličné informace o nich. A vylučovací metodou lze najít typ partnera podle vlastní představy.

S dr. Plzákem na jedné z porad.

S dr. Plzákem na jedné z porad.

Adam a Eva bez starostí

„Nejjednodušší seznámení měli podle bible Adam s Evou. Jednak žili v ráji, kde neměli žádné starosti a protože byli samí dva, neměli ani problémy s výběrem partnera. Jakmile začalo lidí přibývat, začaly se objevovat problémy..." To jsou úvodní věty kapitoly Historie seznamování z útlé ale vševystihující knížky autorů Miroslava Plzáka a Oto Kronráda S kým dál...? Knihu můžete dostat bud' jako klient Grandu nebo přímo ve vašem knihkupectví jako vánoční dárek od svých blízkých vhodný zvláště pro nezadané. Doktor Plzák, jako odborný poradce agentury Grand, se v publikaci věnuje především populárně-naučným kapitolám čerpajícím z jeho mnohaleté odborné praxe, např. z třicetiletého účinkování na psychiatrické klinice UK v Praze ve funkci primáře, ale též ze své literární činnosti (Manželské judo, Klíč k výběru partnera pro manželství, Othelón, Dospělým vstup zakázán apod.). Oto Kronrád se především věnuje praktičtějším kapitolám, s názvy jako Způsoby seznamování, Důvěra při seznamování... Píše též o seznamovacích víkendech, pobytech, i o seznámení ve videoseznamce, či po internetu.

Postiženým zdarma

Velice zajímavá je poslední kapitola. Trochu statistiky. Kromě zmíněných 25 tisíc zaregistrovaných klientů se v ní dozvíme, že největší zájem o seznánení mají mladí lidé do 30 let, že agentura bere do databáze pouze svobodné, rozvedené, vdovy a vdovce, v žádném případě však ne ty, kteří jsou teprve ve stádiu rozvodu. Zajímavá je i další informace. Zatímco je zřejmá vyšší aktivita chlapců při hledání partnerky, ve vyšším věku zase bývají iniciativnější ženy. Ze statistických informací autor např. sděluje, že třeba neplatí obecně tradovaná „pravda", že vysoké ženy se obtížněji seznamují. Jistě jedněmi z nejdůležitějších kapitol jsou poslední dvě - Jak vyplnit dotazník (úvod) a Důležitost správného vyplnění dotazníku seznamovací agentury. Tyto praktické informace zřejmě především »zavinily«, že agentura Grand je největší agenturou svého typu u nás. Jak jsme nakonec z příjemného rozhovoru s Mgr. Kronrádem zjistili, agentura Grand nepomáhá jen nezadaným zdravým klientům. Již po tři roky, od doby, co se seznámili s MUDr. Plzákem při natáčení televizního pořadu »Klíč«, se agentura věnuje seznamování zdravotně postižených. A vzhledem ke svému sociálnímu cítění poskytuje Grand seznamovací službu zdravotně postiženým zcela zdarma. Magistr Oto Kronrád, muž v kristových letech, miluje hru na klavír a na varhany. Se zaujetím hraje na ně v době, kdy si najde trochu volného času. A právě v tomto prostředí dokáže být i sdílnější když říká: "seznamování chápu jako své poslání. Je mým povoláním i koníčkem, jsem z těch, kteří se oženili s firmou."