Vděční klienti pečou štrúdl aneb seznámení s GRANDEM

 

KDE? Deník Metro
KDY? 16.5.1999
KDO? Jiří Margolius

Pro klienty je to náramně dobrá adresa. Řekněme si rovnou a bez obalu - sídlit někde v centru, třeba na Václavském náměstí, asi by se počet klientů tenčil přímo aritmetickou řadou. Mnoho lidí, toužících po seznámení s partnerem opačného pohlaví, by se zaleklo a místo stisknutí kliky by se dalo raději na ústup. Co když mě uvidí někdo známý? Jak bych vysvětlil(a), že hledám partnera k vážnému seznámení? Mám snad nějakou vadu? Nebo trpím komplexy méněcennosti? Skrývám před okolím nějaké tajemství?

Takřka na kraji Prahy, ve vilkové zástavbě, tohle nebezpečí nehrozí. Ulice má půvabný název. Jmenuje se Macešková. Jako by to jméno chtělo nenápadně připomenout, že na první schůzku se sluší přijít s květinou. Pak už stačí vejít do domu, svítícího na dálku jasnou bělobou, vítajícího každého, kdo přichází s vážným úmyslem. Sem míří už šestým rokem ti, kdo hledají partnera pro: a) přátelství, b) soužití, c) sňatky. Najdou zde služby vpravdě velkorysé, kvalitní, stojící bezvýhradně na pevných základech profesionality.

 

Hledáte-li partnera pro život, pomůže vám GRAND

největší seznamovací agentura s případným jménem, do které 16. ledna tohoto roku našel cestu už jubilejní dvacetitisící klient! Agentura zaručuje zájemcům o seznámení naprostou diskrétnost a anonymitu, možnost natočení videozáznamu i výběr partnerů na videu. 1.krokem je registrace - pro každého bez výjimky zdarma! Pro zdravotně postižené (o serióznosti agentury svědčí fakt, že se mezi jejími klienty vyskytují v nezanedbatelném množství) jsou zdarma všechny služby. Grandu sluší slogan, který případně vystihuje jeho poslání: Profesionální seznamovací služby za rozumnou cenu!

Ve vkusně zařízeném interiéru, po vydechnutí v čekárně, následuje registrace klientů a  podle počítačové databáze výběr partnerů či si rovnou v horním podlaží můžete v klidu prohlédnout potenciální partnery na videozáznamech. V Grandu vás očekávají profesionálové každým coulem - od majitelů agentury přes psychologa a další odborné poradce, mezi nimiž nechybí ani tak proslulý odborník, jakým je MUDr. Miroslav Plzák, Csc.
Anebo nemusíte do Maceškové ulice vůbec chodit, stačí, když si požádáte o dotazník a pak jej i s nalepenou barevnou fotografií zašlete do Grandu. Poštou rychle dostanete informace o počtu vyhovujících partnerů a možnostech získání kontaktních adres.

Image50

Bratři jak se patří, to jsou magistři Oto a Ivo Kronrádovi, kteří přivedli Grand na svět. Impulzem k jeho zrození bylo jejich setkání s doktorem Plzákem, který sám dobře cítil, že doba plná spěchu poněkud macešsky vymazala z našeho života přirozené možnosti seznamování. Navíc je mnoho lidí ostýchavých, osamělé maminky s malými dětmi nemohou chodit do společnosti, mnoho lidí pracuje od rána do noci...

Takovým doktor Plzák navrhuje, aby se obrátili právě na seznamovací agentury. O Grandu podává ty nejlepší reference, pochvaluje si zejména existenci „Videoseznamky". Všem, kteří se domnívají, že bez známosti se pro ně hroutí svět, doktor Plzák vzkazuje, že by nikdo, ať je jakkoli starý, neměl házet flintu do žita.

Nikdy není pozdě. Chce to jen trpělivost a odvahu. Na podporu jeho slov mohou oba bratři předložit pádný důkaz. Nejstarší klientce GRANDU je 87 a zástupci mužské kategorie pak ještě o rok víc!

A navíc - je to grand, o čemž nám hned Mgr. Oto Kronrád podá důkaz: „Ten pán je už přes naši agenturu šťastně seznámen přes 3 roky a každý půlrok nás se svou partnerkou zvou na štrúdl!"

Image49

Mnoho mužů se zabývá podnikáním a pojem volný čas je pro ně bohužel neznámým výrazem ze slovníku dávno vyhynulých kmenů. „Je fakt, že možností k seznámení stále ubývá. Když oslovíte dívku na ulici, má strach, že by se z vás mohl, vyklubat násilník. Jsem přesvědčen, že lidé k sobě budou stále častěji nacházet cestu právě prostřednictvím seznamovacích agentur," tvrdí skálopevně Oto Kronrád, „ovšem takových, které jsou schopny poskytnout komplexní služby. Kdo k nám přijde hledat partnerku, potřebuje leckdy i podat pomocnou ruku. Od toho je zde psycholog, který mu pomůže řešit jeho problémy, případně komplexy, zbaví ho zbytečného ostychu."

VŠECHNAdata uložená v počítačích jsou přísně důvěrná. Důvěru ovšem vyžaduje Grand i od svých klientů. Sebemenší šanci v téhle agentuře nemají ti, kdo nechali doma manžela či manželku a chtějí si jen povyrazit. Pšenka nekvete ani různým pochybným existencím, neúnavným lovcům žen, kteří touží jen po dalších zářezech do pažby, kamarádům z mokré čtvrti, narkomanům a podobně.

Ale jako nechodí tihle lidé do slušných podniků a na Carmen do Národního, nenajdou cestu ani do GRANDU, který si vydobyl za několik let pověst seriózní agentury. I ti, kteří tvrdí, že jsou právě v rozvodovém řízení, mohou na druhý pokus přijít až s papírem od soudu.

Do dotazníku uvede klient své osobní údaje, zájmy (od literatury až po vaření), a požadavky na hledaného partnera(ku). Ryze hypoteticky uvádím, že hledám ženu kolem čtyřicítky, vysokou přibližně 170 cm, štíhlou, nevěřící, nekuřačku, blondýnu, minimálně středního vzdělání, s vlastním bytem, z Prahy a nejbližšího okolí. Pak už přichází se svou požehnanou „troškou" do mlýna počítačová databáze.

Za několik okamžiků mi monitor nabídl přes 100 partnerek! Samozřejmě jsem se v rámci diskrétnosti a anonymity klientů díval jen na fotky. Vybral jsem si pohlednou blodnýnu s dvěma malými dětmi. Kdybych byl vážným klientem, stačilo ťuknout na klávesu a tiskárna by mi vyjela její curriculum vitae i s možností kontaktu. Pokud bych měl zájem, mohu se odebrat do jednoho z videosálů a prohlédnout si sličnou maminku na pohyblivých obrázcích.

O bohulibé práci agentury svědčí množství děkovných dopisů a vzkazů, nechybějí ani četná svatební oznámení. „Oznamujeme vám, že díky GRANDU už žijeme ve šťastném manželství..."

Zbývá snad jen dodat, že oba bratři Kronrádové jsou dosud svobodní. Mají vážnou známost, takže - na rozdíl od tisícovek návštěvníků GRANDU - nepociťují nutnost stát se svými vlastními klienty. Není ovšem vyloučeno, že by v jiné situaci, což je ovšem jen hypotéza, oba „GRANDi" patrně požádali jeden druhého o registraci.