V pasti internetových seznamek

KDE? Víkend
KDY? 4.9.2010

U NÁS MUSÍTE ŘÍCI, KDE BYDLÍTE

Zákazníci internetových seznamek v nich nemají jistotu, nakolik jsou nabízené služby skutečné, a hlavně, nakolik skuteční jsou lidí, kteří se prostřednictvím jejich webových stránek chtějí seznámit.

"My registrujeme jen zájemce, kteří nám udají své skutečné údaje včetně adresy, což kontrolujeme tak, že jim domů posíláme administrativní dopisy a navíc se s nimi scházíme a natáčíme je na video, což je podle nás velice seriózní", říká mgr. Oto Kronrád, majitel Seznamovací agentury GRAND.

Ani jeho firma ale nejde proti přání zákazníků, které láká jednoduché hledání partnerů na webu. Svou firmu provozuje i na internetu a dokonce je tu k dispozici rubrika seznamky čistě internetové (SEZNAMKA INTERNETOVÁ).

V podání pana Kronráda to však znamená, že zájemce si na jejich stránce nastuduje pravidla a pošle do agentury dotazník se svou fotografií a následně zaplatí za 75 tipů 580 Kč nebo za 250 tipů 1580 Kč na partnery, kteří se rekrutují z podobných zájemců. Podle majitele firmy už to, že lidé za služby platí, zajišťuje, že ji berou vážně. Navíc registračí údaje se i tady posílají klasickou poštou.

Tohle u čistě webových stránek nenajdete - tam všechno probíhá po síti, takže je jen na uchazečích, co o sobě prozradí a jakou fotku na internetu vystaví. Ani přístup agentury GRAND však není dokonalý. Pro mnoho lidí totiž platí, že čím složitější registrace, tím méně je pro ně seznamka přitažlivá. Může to odradit i opravdové zájmce, kteří hledají partnera. Ale současně to odradí i podvodníky.

Autorka: Radka Wallerová