Svobodná bez závazků hledá boháče

KDE? Žena a život
KDY? 1.1.1998
Autoři: Olga Karásková a Martina Kubálková

Lenka si pořád nějak nemohla vybrat toho pravého a najednou zjistila, že prošvihla ten Svůj správný čas. Na svých dvaatřicet let rozhodně nevypadá, ale dobře ví, že najít vhodného partnera bude čím dál obtížnější. „Rychle jsem začala hledat nějakou příjemnou oběť. Výběr byl už ale pěkně omezený. Většina mužů v Lenčině okolí byla buď ženatá, rozvedená nebo to byli beznadějní staří, mládenci. Po několika nevydařených krátkodobých vztazích se Lenka svěřila se svoji samotou kamarádce. "Neblbni to bylo, aby se nedal najít pořádný chlap," pustila se Markéta do Lenky. „Zrovna včera jsem v metru dostala nějaký leták seznamovací agentury, která ti najde galantního přítele a ještě k tomu cizince.” „Nejdřív jsem to brala jako dobrý fór,‘ říká Lenka. „Silácky jsem se prsila, že já seznamku rozhodně nepotřebuji. Pak mi to ale nedalo a tajné jsem do ní zašla. Ještě ve dveřích se chtěla otočit a odejít, ale počáteční ostych z ní během chvilky spadnu. „Vyplnila jsem dotazník nejen o sobě, ale i svých požadavcích na partnera. Majitelka agentury mí slíbila, že žádné údaje nikomu neprozradí bez mého svolení a pak mi ukázala několik fotografií potenciálních partnerů.” Nejvíce ji zaujal pětatřicetiletý Alex z Mnichova. Za Čtrnáct dní s ním měla v Praze první schůzku. „Byla to láska na první pohled, možná spíš až druhý. Alex měl tenkrát šílený sestřih, ale jinak byl perfektní bavič. Ani jsme nepotřebovali gardedámu, kterou s námi vyslala agentura pro případ, že by vázla řeč, nebo mě partner obtěžoval." Podruhé jsme se už sešli sami. „Byla to úplně normální schůzka, akorát s tím rozdílem, že jsme si chvílemi moc nerozuměli, ale i to se časem poddalo." Za deset dní se ale musel Alex vrátit domů a schůzky nahradily dlouhé telefonáty a dopisy. „Připadala jsem si, jako zamilovaná puberťačka, přes den jsem se nikam nehnula bez mobilu a z práce jsem sprintovala domů k poštovní schránce. Občas mé Alex překvapil i krásnou kyticí, kterou poslal expresní dodávkovou službou." Dopisy velmi brzy vystřídaly i víkendové návštěvy. „Jednou jedu já za Alexem, podruhé on za mnou. Během příštího roku ale chceme spolu zkusit žít. CO bude pak, to se uvidí. Snad se mi v Německu nebude stýskat. Hraniční přechod je naštěstí blízko, dodává Lenka.

Chcete zkusit svoje štěstí?

Tak navštivte třeba agenturu Jolly. Čekají Vás nejen Němci, ale i Američané a Angličané. Abyste našla toho pravého, nestačí nadiktovat jen své požadavky. "Ženy by nám měly dát kvalitní fotky, které ukážeme zahraničním klientům, a také umět německy či anglicky," říká Beasley. Mohou mít ale jistotu, že zůstanou v anonymitě. Po celou dobu budou vystupovat pod fiktivním jménem." Své pravé jméno prozradíte až princovi svých snů. V případě, že se nechcete za svou životní láskou stěhovat za hranice a toužíte spíš po českých mužích, můžete využít služeb videoseznamky Grand. Spolu s kamarádkou jsme do ní vcházely s naprosto klidným srdcem, protože nám přece nic „nehrozilo". Já jsem totiž už delší dobu šťastně vdaná a Martina, přestože je svobodná, o nápadníky v podstatě nouzi nemá, ale náhoda může být nevypočitatelná.

Serióznost na prvním místě

Zatímco já jsem si prohlížela na videu potenciální partnery, »oběť Martina nejen diktovala své údaje do vstupního dotazníku, ale také musela předložit občanský průkaz. Podle něho v Grandu totiž zjistí, že jste skutečně svobodná a seznámení myslíte vážně. Slovní ujištění agentuře prostě nestačí. Serióznost je totiž pro jedinou videoseznamku v Čechách na prvním místě. V případě, že jste rozvedená a nemáte ještě nový občanský průkaz, nezapomeňte doma rozvodový list. Totéž samozřejmě platí i u mužů. Do pečlivě promyšleného vstupního dotazníku agentury musíte prozradit nejen přesné údaje o sobě, tedy věk, zdravotní stav, výšku, ale také zda jste či nejste věřící, jaké máte povolání, vzdělání, jaké ovládáte jazyky, jaké jsou vaše bytové poměry či zda kouříte, jaké máte zájmy, hobby..., ale i své požadavky na partnera. Potom vám asistentka nabídne focení a možnost vašeho krátkého představení na videozáznamu. Pokud se stejně jako Martina vizuálně prezentovat nechcete, máte možnost využit speciální nabídky, tzv. utajení. Za tu si ovšem musíte připlatit. Pak už vám majitel seznamky vytiskne seznam partnerů, kteří vyhovují vašim požadavkům a vy samozřejmě jejich. Prvních třicet partnerů v případě, že vám ještě nebylo 36 let, dostanete zdarma, za každý další tip si zaplatíte cca 20 korun. Obavy, že by se pro vás v databázi žádný potenciální přítel nenašel, jsou zcela zbytečné. Grand má ve své nabídce přen 30 000 svobodných lidí, z čehož je zhruba polovina mužů. Navíc je k dispozici i V.I.P. služba, která je finančně náročnější a majitel o ní tajuplně mlčí. Obává se totiž, aby mu pod pokličku jeho podnikání nenakoukla konkurence. Přesto se nám podařilo zjistit, že v této speciální, nabídce naleznete úspěšné, a tudíž i bohaté podnikatele, hudebníky, ale i partnery se šlechtickými tituly, žijící v zahraničí. Nedávno například uzavřel sňatek baron a dcera majitele továrny, pro které je seznamováni obtížnější o to, že je někdo mohl milovat jen kvůli jejich majetku. Ale zpět k našemu seznamování.

Většina partnerů byla velice sympatická

Ze seznarnu mužů vytipujete toho, který se vám podle fotografie zamlouvá a pokud má v archivu svůj videošot, můžete si ho prohlédnout a poslechnout si jeho hlas. Není dobré dávat na první dojem, protože fotografie mnohdy zkresluje, a v okamžiku, kdy na vás dotyčný promluví, rázem může být všechno jinak. Martina se o tom přesvědčila na vlastní kůži. Muž, který ji na fotografii ani v nejmenším nezaujal na videu dopadl výrazně lépe. Martina hned po návratu ze seznamky zatelefonovala několika „nápadníkům", aby zjistila, co vás může V podobné situaci čekat. První z mužů poněkud váhavým hlasem přiznal, že momentálně řeší jisté „dilema" a chtěl nechat pár dní na rozmyšlenou. Další kontakt se nám proto zdál zbytečný. Druhý telefonát byl úspěšnější, i když Martina dotyčného důkladně "proklepla", chtěl se co nejdříve sejít. Ovšem schůzka se musela z Martininých pracovních důvodů odložit. S dalším „kandidátem" na seznámení se Martina už konečně vypravila na rande. Nutno podotknout, že dotyčný o tom, že Martina je novinářka věděl, ale i tak neztratil odvahu. Byl to inteligentní sympaťák se smyslem pro humor. Měl dlouholetý vztah s dívkou, která ho opustila a on po velkém zklamání neměl chuť navazovat nový vztah. S Martinou si pěkně popovídali, ale jiskra nepřeskočila. I další setkání proběhla v přátelském duchu a v pohodě. Všichni muži, se kterýma se Martina setkala, byli velice příjemní a ona sama byla překvapená, že tu pravou doposud ještě nenašli. Dospěji jsme k poměrně zajímavému poznatku. Muži, kteří vyhledávají služby seznamovacích agentur, nemají rádi příliš energické ženy. Uvítají spíše submisivní partnerku. Jsou totiž převážně hodně nesmělí a obávají se temperamentních žen. Často jsou také nemile překvapeni, že mnoho žen hledá finančně zajištěné muže, a jejich první otázka je tudíž směřována na partnerův plat. To pro nás rozhodně není dobrá vizitka. Takže až budete vyrážet na svojí první schůzku, zkuste zapomenout na sny o bohatém ženichovi a dejte radši na hlas svého srdce. Určitě se vám to vyplatí.