Seznamte se, prosím

 

KDE? Žena a život
KDY? 3.11.1997
Foto: Pavel Khol a Clark/West Stock

Seznámit se můžete i pomocí teletextu televize Prima.

Seznámit se můžete i pomocí teletextu televize Prima.

Hledám prince, mladého, vznešeného romantického, ušlechtilého a bohatého, který pochopí mou něžnou duši a k nohám mi položí celé své království. Zn. Bílý kůň není podmínkou. Není dobré býti člověku samotnému. To ví, s vyjímkou těch nejzarytějších morousů, snad úplně každý. Někomu z nás přihrál osud životního partnera poměrně "bezpracně". Jiný dlouho hledal, tápal, ale nakonec našel. Vétšina z nas žije v páru. Ale dost je mezí námi i těch, kteří jsou z nejrůznějších příčin bez partnera. Touha po sdílení, svého života s někým druhým patří mezi základní lidské potřeby. No jo – ale kde ho vzít, když na stromech nerostou a ti na bílých koních žijí jenom v pohádkách?! Nejméně problémů se seznamováním mají bezesporu mladí. Diskotéky, školy, sportoViště, tábory, studentské kroužky – to všechno jsou líhně nových lásek. Krom toho – osmnáctiletému klukovi jistě nedělá problémy oslovit na ulicišestnáctku, která ho zaujme... Lidé středního věku jsou už na tom mnohem hůře. Dnešní hektická doba možnosti seznámení značně zužuje. Máme svá povolání, domácnost, někteří z nás i děti – a to potom moc času na zábavu, při které bychom mohli potkat toho pravého, nezbývá. Lidé kolem třicítky a výše mají navíc již své zažité návyky a určité stereotypy, a tak se mnohem tíže na novéhopartnera adaptují. Co nám tedy potom zbývá?

 

 

Ivo

Výkřik nejmodernější techniky – údaji nabitý počítač v rolí seznamovacího agenta...

Láska na inzerát

Stovky zájemců hledají týden co týden vhodného partnera pomocí inzerátů. Mnozí z nás mají ve svém okruhu přátel někoho, kdo podobným způsobem došel svého štěstí.Největší zájem o inzeráty projevují zejména lidé rozvedení ve věku mezi 35 a 54 lety. Co se úspěšnosti týče, jsou na tom mnohem lépe ženy než muži. Němečtí odborníci zjistili, že mohou očekávat v průměru 6x více odpovědí. Z celkového počtu se díky inzerátu seznámilo či alespoň pokusilo seznámit hruba 18 procent populace, zatímco téměř 50 procent z nás soudí, že tento způsob je pro ně absolutně nepřijatelný. Vlastně je to skoro pochopitelné. Nejen, že nevíme, do čeho jdeme, ale ve valné většině trpíme obavou z prvního setkání. Sebekrásnější dopis nic neprozradí o tom, jestli nám, dotyčný padne do oka. A ten trapas, když my se mu líbit budeme a on nám ne! Jak mu říci....Téhle nepříjemné nejistotě se můžeme vyhnout, navštívíme-li některou ze seznamovacích agentur, která kromě jiných poskytuje i videoslužby.

 

 

Metoda seznamování se pomocí inzerátu má u nás větší tradici než návštěvy seznamek.

Metoda seznamování se pomocí inzerátu má u nás větší tradici než návštěvy seznamek.

Což takhle zkusit seznamku?

Pražská seznamovací agentura Grand má za sebou několik let úspěšné činností. Zájemci si mohou vybrat, jákým způsobem tu vyzkouší své štěstí. Tou úplně nejjednodušší metodou je základní regístrace. Klient bezplatně vyplní dotazník,má-li zájem, nechá se natočit na video – a odejde. Jeho nacionále jsou vloženy do databanky – a když má štěstí, po čase se mu začnou ozývat potenciální partneři. Kdo však touží po větší jistotě, může zvolit službu rozsáhlejší – totiž po základní registraci usednout před video a z nabídky těch, kteří by vyhovovali jeho podmínkám, si vybrat toho, který se mu na obrazovce nejvíce zalíbí. Partnera si zde lze samozřejmě vybrat nejen podle vzhledu a bližších údajů, ale také třeba i podle místa bydliště, což je praktické a neméně důležité. Tuto službu si už klienti musí uhradit. Seznamovací agentura jim však garantuje, že za stanovenou cenu dostane zájemce spojení na 40 – 120 dalších osamělých, které si samozřejmě také může předem omrknout na videu.Pokud partnera najdete, ale - přece jenom si nejste jisti, že on je ten pravý, nabídne vám, Grand tzv. zmrazení. Vaše data sice v počítači zůstanou, ale protože jste právě zadaní, nebudou nikomu poskytnuta.. Když vztah nevyjde, můžete se zase nechat odmrazit...Chcete-li zkusit štěstí pomocí televizní obrazovky, budiž vám k dispozici teletextová seznamka televíze, Prima. Odpovědi na inzerát, který si zde telefonicky zadáte, chodí pod kódem do Grandu, odkud jsou jednou za 14 dní odesílány inzerentovi. I tato služba je, bezplatná, klient hradí pouze cenu telefonátu. Obecně však lze konstatovat, že se seznamováním pomocí agentur nejsme zase tak docela sžiti. Na první pohled lze jenom těžko určit, která kancelář je opravdu seriózní. Klientí, kteří se na ni obrátí, by měli v rámci smlouvy písemně stvrdit svůj souhlas s poskytováním vlastních dat. Pokud to agentura ve smlouvě nemá, je lepší podívat se po jiné. Také když si pracovníci dávají s vyhledáním partnera na čas, nebudou poskytované služby asi těmi nejlepšími.

 

Psychotronik Stanislav Brázda určí partnera pomocí magického kyvadélka.

Psychotronik Stanislav Brázda určí partnera pomocí magického kyvadélka.

Tajemná moc psychotroniky

Jsou věci mezi nebem a zemí. Stanislav Brázda, majitel seznamovací agentury Efekt, nabízí svým klientům službu poněkud kurizózní – seznamování pomoci psychotroniky. Ze, základní databáze vybere zájemci počítačem partnera, který splňuje jeho kritéria, ale navíc i umí určit, nakolik spolu budou oni dva dotyční spokojeni – a to s výhledem dvaceti let. "Vycházím z toho, že pro zdravý vztah musí být splněno několik podmínek," říká psychotronik. "Mezi základní patří rovnováha v psychické sile, dále rovnováha v sexuální oblasti. Neméně důležitý je i fakt, jak moc se partneři navzájem přitahují a nakolik o sebe stojí." Psychickou sílu, přitažlivost a sexuální energii nám v běžné seznamce změří asi těžko. Stanislav Brázda to pomocí magického kyvadélka údajné umí. Těm, kteří ve výběru partnera tápou, navíc řekne, zda je pro ně vhodnější seznamovat se inzerátem, přes seznamky, ve společnosti – anebo zda si je jejich ideální partner časem najde sám. A aby nic nebylo ponecháno náhodě, určí dokonce, kdy se tak stane – a pokud praktikám senzíbílů plně důvěřujeme, dozvíme se i přesné datum, ba dokonce i hodinu, kdy k seznámení dojde. Budoucího partnera nám vlastně dodá jako na zlatém tácku – a pak už je to jen na nás. „Štěstí vidím jako intuici, kterou musíme využít. Abychom ji nepropásli, musíme se jí řídit a využít ji ve správný čas na pravém místě," říká. Všechny jeho služby jsou samozřejmě honorovaně. My se jim můžeme smát – anebo jim můžeme věřit. Inzeráty, seznamovací agentury, ínternet, teletext – to všechno jsou kroky do neznáma. Může to vyjít, můžeme se napálit. Ale o tom je život. A než být sám, proč raději nepodat ruku náhodě?

Svatba - jeden z nejkrásnějších dnů v životě.Než k ní však dojde, dá to někdy fušku. Nemusíme to však ponechávat náhodě...

Svatba - jeden z nejkrásnějších dnů v životě.Než k ní však dojde, dá to někdy fušku. Nemusíme to však ponechávat náhodě...