Seznamovací agentura GRAND – seznamte se, prosím

KDE? ŽENA A ŽIVOT
KDY? 4.11.1997
Pražská seznamovací agentura Grand má za sebou několik let úspěšné činnosti. Zájemci si mohou vybrat, jakým způsobem tu vyzkouší své štěstí. Tou úplně nejjednodušší metodou je základní registrace. Klient bezplatně vyplní dotazník, má-li zájem, nechá se natočit na video — a odejde. Jeho nacionále jsou vloženy do databanky — a když má štěstí, po čase se mu začnou ozývat potencionální partneři. Kdo však touží po větší jistotě, může zvolit službu rozsáhlejší — totiž po základní registraci usednout před video a z nabídky těch, kteří by vyhovovali jeho podmínkám, si vybrat toho, který se mu na obrazovce nejvíce zalíbí.
Partnera si zde lze samozřejmě vybrat nejen podle vzhledu a bližších údajů, ale také třeba i podle místa bydliště, což je praktické a neméně důležité. Tuto službu si už klienti musí uhradit. Seznamovací agentura jim však garantuje, že za stanovenou cenu dostane zájemce spojení na 40 — 120 dalších osamělých, které si samozřejmé také může předem omrknout na videu.

Pokud partnera najdete, ale přece jenom si nejste jisti, že on je ten pravý, nabídne vám Grand tzv. zmrazení. Vaše data sice v počítači zůstanou, ale protože jste právě zadaní, nebudou nikomu poskytnuta. Když vztah nevyjde, můžete se zase nechat odmrazit... Chcete-li zkusit štěstí pomocí televizní obrazovky, budiž vám k dispozici teletextová seznamka televize Prima. Odpovědi na inzerát, který si zde telefonicky zadáte, chodí pod kódem do Grandu, odkud jsou jednou za 14 dní odesílány inzerentovi. I tato služba je bezplatná, klient hradí pouze cenu telefonátu. Obecně však lze konstatovat, že se seznamováním pomocí agentur nejsme tak docela sžiti. Na první pohled lze jenom těžko určit, která kancelář je opravdu seriózní. Klienti, kteří se na ni obrátí, by měli v rámci smlouvy písemně stvrdit svůj souhlas s poskytováním dat. Pokud to agentura ve smlouvě nemá, je lepší se podívat po jiné. Také když si pracovníci dávají s vyhledáním partnera na čas, nebudou poskytované služby asi těmi nejlepšími.