Šance na lásku

KDE? časopis Dáma
KDY? 10.10.2000
AUTORKA: Eva Vaňurová
FOTO: Jarmila Kutová

Největší nakladatelství romantické literatury Harlequin zkoumalo o čem nejčastěji sníme. Dotázaní z ČR ve 32% odpověděli, že sní o neznámé osobě, 20% pak sní o vlastním partnerovi. Své romantické fantazie se pokusilo uskutečnit 48% dotázaných a více než polovina z nich by si to ráda zopakovala. A v jakém oblečení se vysněný protějšek nejčastěji objevuje? Ženy preferují oblek a následně lékařský plášť, muži zase upřednostňují lékařský nebo sesterský stejnokroj a poté dámský kostýmek. Více jak polovina mužů a žen u nás je přesvědčena, že se jejich romantické sny, představy a fantazie jednou uskuteční. Aby se vysněný partner pro některé z vás skutečně našel, navázala redakce magazínu Dáma spolupráci s největší českou seznamovací agenturou GRAND. Poskytuje totiž všem klientům zcela bezplatnou registraci. Ve své databázi má na 25 tisíc klientů a úvodem vám přinášíme rozhovor s jejím zakladatelem a vedoucím Mgr. Oto Kronrádem.

Kdy Vás napadlo vybudovat seznamovací agenturu a proč?

Po rozchodu se svou dívkou z tanečních jsem se rozhodl pro hledání vhodné partnerky v seznamovací agentuře. Jednu takovou jsem navštívil a jako čerstvý absolvent matematicko-fyzikální fakulty UK jim nabídl, že pro ně zhotovím profesionální seznamovací software. Po třech měsících usilovné práce jsem nesl demonstrační verzi tohoto programu, ale dotyčná agentura již neexistovala. Byli to bohužel (bohudík?) jen podvodníci, kteří vybrali od lidí peníze a odstěhovali se neznámo kam. Rozhodl jsem se tedy, že si založím vlastní agenturu a dobře se seznámím.

Jak jste se dal dohromady se známým psychiatrem a manželským poradcem MUDr. Miroslavem Plzákem?

Při natáčení televizního pořadu Klíč, určeného zdravotně postiženým divákům. Naše agentura poskytuje totiž seznamovací služby pro zdravotně postižené zcela zdarma.

Pozná se na lidech, že jsou dlouho sami, je pro ně něco charakteristického?

Nedá se to zobecnit. Jdete například po ulici, potkáte nádhernou dívku a podvědomě zareagujete: „Taková krásná holka, určitě bude mít partnerů, že spíš neví, kterého si vybrat..." Smůla ovšem je, když si ta krásná dívka myslí totéž o vás. Právě proto všem takovým vzkazuji: Navštivte seznamovací agenturu, na počkání obdržíte výpis 200 vyhovujících partnerů a u všech máte jistotu, že jsou nezadaní a čekají možná právě na vás.

Jací klienti tvoří databázi vaší seznamovací agentury?

Jsou to lidé různorodí, od vysokoškolských profesorů, zpěváků Státní opery, Národního divadla, politiků, podnikatelů, přes úředníky, dělníky, rolníky, vojáky, až po studenty středních škol.

Otto Kronrád s knihou

Jaké je jejich věkové složení?

Nejstarší paní je 88 let. Věkově nejvyšší seznámený pár: ona 72 let, bývalá sekretářka, on 84letý bývalý voják z povolání. Seznámili se před 3 lety a od té doby nás pravidelně zvou na „výroční štrůdl". Nejmladší klienti jsou studenti a studentky od 15 let.

Čím je Vaše seznamka specifická?

Specializujeme se výhradně na seriózní a vážné seznámení. Fungujeme jako jediná videoseznamka u nás a ani během mých studií v Německu jsem tam žádnou takovou nenašel. Zaručujeme naprostou diskrétnost a co je důležité, naše agentura neposílá data do žádných poboček v České republice. Data jsou v omezené míře dostupná pouze našim pracovníkům. Seznamovací služby poskytujeme na počkání, mimopražským zájemcům rádi zašleme příslušný dotazník. Náročnějším klientům nabízíme kategorie EXTRA-GRAND nebo V.I.P. Poskytujeme rovněž bezplatné psychologické poradenství.

Co si myslíte o tradici Valentýna a co můžete nabídnout našim čtenářkám k této příležitosti?

Všechny pozdravuji a přeji jim, aby tento svátek již nikdy neslavily o samotě. Všem kdo nás navštíví ve dvojicích s magazínem Dáma, poskytne GRAND při první návštěvě možnost vybrat si 20 partnerů na videozáznamech zdarma. Je to náš „Valentýnský dárek" pro vaše čtenáře.

Matematikové bývají hudebně nadaní, byla Vám tato kombinace nějak užitečná?

Asi ano, rád hraji na klavír a varhany, na počítači mi nedělá problém psát naslepo všemi deseti, je to skoro stejné. Ale vážně, hudba je jedno z nejabstraktnějších umění, přímo zasahuje lidské emoce a modeluje duši člověka. Rozhodně jsem z těch, kteří na hudbu nedají dopustit. Na vážnou, ani na populární.

Vážené čtenářky,
vaše zaslané dotazy rádi zodpoví odborníci videoseznamky GRAND a nejzajímavější z nich spolu s odpověďmi budou publikovány. K vaší pozornosti doporučujeme knížku MUDr. Miroslava Plzáka a Mgr. Oto Kronráda nazvanou S kým dál..? kterou si můžete objednat na kontaktní adrese agentury GRAND.