Naše VIP seznamka vykazuje úspěšnost 96 %

Mgr. Oto Kronrád

Jako absolvent matematicko-fyzikální fakulty vyučoval matematiku a věnoval se programování. Když hledal partnerku do tanečních, domluvil se s majitelem jedné seznamky na vytvoření seznamovacího programu. Nicméně seznamka nebyla příliš seriózní, vyzvedla od zákazníků peníze a zmizela z trhu. Poté Oto Kronrád založil vlastní seznamku GRAND, která je dnes se 125000 klienty největší agenturou pro vážné seznámení v České republice.

 

E15: Dlouhá léta lidé považovali za stigma, když se sami nedokázali seznámit a museli se obrátit na seznamovací agenturu. Jak to vypadá dnes?

Mgr. Oto Kronrád

Podle mě je to pořád špatné. Přitom zprostředkované seznámení má mnohem více předností než to náhodné. Když se náhodně zamiluji a on je třeba ženatý nebo ona vdaná, tak mám smůlu. Můj cit přitom trvá, může z toho být tajná láska, rozbití rodiny ... . Prostě, i když je to neperspektivní, tak už jsem zamilovaný. Pokud využiji seznamku, tak se nejdříve vymezí skupina lidí, ze kterých se bude vybírat. Této skupině říkáme prvoplánově přijatelní. A teprve mezi nimi hledám toho, kdo mě zaujme, kdo se mi bude líbit. A protože těchto provoplánově přijatelných jsou stovky až tisíce, tak není vůbec žádný důvod lovit někde jinde.

E15: Výhody jsou celkem jasné. Proč se spousta lidí stále brání využívat tohoto, řekněme institucionalizovaného seznámení?

 

Mgr. Oto Kronrád

To je síla zvyku. Před nějakými 30 lety chodili do seznamky pouze lidí, kteří se nebyli schopni nikde jinde seznámit. Byla to pro tě poslední možnost a podle toho to také tak vypadalo. Dnes se doba úplně změnila. Není už dostatek společenských akcí, na nic není čas a seznámení skrze seznamku je velice komfortní. Dostáváte totiž kontakty lidí, kteří počítají s tím, že je oslovíte. A když jim voláte, tak nejsou nepříjemně překvapení, ale mají z toho naopak radost. Ale zbytek už musí zvládnout každý sám. Seznamovací agentura je zprostředkovatelská služba, která klientovi víceméně řekne, kde se jeho vhodný protějšek nachází.

 

E15: Zprostředkované seznámení je podle vás účinnější než náhodné, ale všechny romantické filmy, všechny příběhy z knih nás stejně vedou do baru či na ulici, ne?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Seznamování je ve skutečnosti mnohem méně romantické, než se na první pohled zdá. Protože o co tu jde? Vždyť je to do určité míry obchod, kde muž ženě něco nabídne a ona nabídne zase něco jemu. Dříve bylo celkem běžné, že se lidé seznamovali i na ulici. Kluk potkal hezkou slečnu, pozval ji na zmrzlinu a ona šla. Dnes už ale ulice není tak bezpečná, jako byla dřív.

 

E15: Ulice už není ideální, ale určitě existuje nějaké jiné, alespoň trochu vhodné prostředí pro náhodné seznamování. Je to tak?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Neexistuje. Náhodnému seznamování zvoní poslední zvonění. Když jdou ženy na skleničku, tak si jdou povídat a nechtějí se seznamovat. Seznámení v zaměstnání také nefunguje, protože dotyční jsou potom stále spolu a brzy začne působit ponorková nemoc. A co když jim vztah nevyjde? Tak chodí kolem sebe, jeden se cítí odmítnutý, naštvaný, což poškozuje vztahy v celém kolektivu. Co nám zbývá? Třeba vysoká škola? Jasně, lidé tu spolu chodí, ale na vážné seznámení je většinou ještě brzy. Navíc ve škole jsou zpravidla partneři stejně staří, což nedělá vždycky dobrotu. Ideální je, když je muž o 5 až 10 let starší.

 

E15: Předpokládám, že internetové seznámení, kde se dá lehce měnit identita, vám bude také proti srsti.

 

Mgr. Oto Kronrád:

Na internetu přežívá zvláštní fenomén, který se nazývá zadarmismem. Lidé jsou zvyklí, že všechno na internetu by mělo být zadarmo a co je za peníze, to už je většinou nezajímá. Takže je to bludiště nejrůznějších nabídek a poptávek, což je ideální třeba na flirt. Na internetu není žádný problém psát si s kýmkoliv o čemkoliv, ale problém nastává v případě, když se chcete s někým sejít. Z 90 procent to nikdy nevyjde a pokud už se s někým sejdu, tak budu s největší pravděpodobností vyděšený, co to bude za člověka.

 

LIDI UMÍME ROZTŘÍDIT

 

E15: Jak velkou roli hrají dnes v seznamování peníze?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Obrovskou. To je další z důvodů, proč lidé využívají naše služby. U nás můžeme lidi roztřídit a můžeme dát k sobě klienty, kteří jsou, když ne na stejné, tak alespoň na srovnatelném stupni společenského žebříčku. Protože když půjdete s partnerkou do restaurace a dáte si jen limonádu s tím, že si pak koupíte párek v rohlíku, zatímco ona je zvyklá běžně jíst v lepších podnicích, tak ji asi moc nezaujmete. Když jsou velké rozdíly ve financích, tak to nedělá dobrotu.

 

E15: Na kolik přijde seznámení prostřednictvím Vaší agentury?

 

Mgr. Oto Kronrád: Nejlevnější je korespondenční registrace na 10 let, která je zdarma. Při výběru partnerů se platí asi 7 až 30 korun za jeden tip.

 

E15: Existuje nějaká skupina lidí, o která je třeba velký zájem a kteří mají služby zdarma?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Nikdo nemá nic zdarma. Jen to, co za vás mohou zaplatit ostatní. Ale téměř zdarma mají naše služby zdravotně postižení lidé, kteří platí jen registraci a my jim pak zdarma posíláme stovky a stovky kontaků zase na zdravotně postižené. To jsou lidé, kteří se z podstaty seznamují mnohem hůře, a proto se jim snažíme pomoci. V současné době jich máme v databázi přes 1800.

 

E15: A kolik lidí máte ve své databázi celkově?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Aktivních přes 25 tisíc, ovšem za celou dobu, co dělám seznamku prošlo našima rukama přes 125 tisíc lidí. Samozřejmě vždy svobodných, rozvedených, či ovdovělých. To je jedna za našich podmínek, neboť do naší databáze bereme pouze lidi, kteří jsou volní a chtějí se vážně seznámit. Prostě žádný flirt.

 

VIP I PRO METAŘE

 

E15: Když k vám přijdu a budu se chtít seznámit, co všechno se dozvím dopředu, podle jakých informací si mohu vybírat?

 

Mgr. Oto Kronrád:

My našim klientům nabízíme hodně podrobné informace, základní sociální podmínky, věk, výšku, odkud dotyčný je, povolání, bydlení, zdravotní stav. A protože současně známe požadavky jejich případných protějšků, tak vybereme partnery, kteří jim budou vyhovovat. Takže když to trochu zjednoduším, uděláte pár telefonů a nebudete vědět, na jaké rande jít dřív.

 

E15: To zní trochu jako reklamní slogan.

 

Mgr. Oto Kronrád:

Tak vám to řeknu ještě jinak. Chcete se seznámit, ale nevíte, kde na dotyčnou narazit. A teď si představte, že přijdete do O2 areny plné žen. Tak tam si jednu přece určitě vyberete. A tuhle práci za vás udělá počítač. Vybere věkové kategorie, upřednostní vaše požadavky a je pak už jen na vás, jestli půjdete dolů mezi stovky žen, nebo rovnou nahoru do VIP zóny.

 

E15:  Jaký je rozdíl mezi normální kategorií a VIP?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Naprosto zásadní. Musím ovšem upozornit na jednu důležitou věc. VIP kategorie je kvalita služby, nikoliv kvalita člověka. To znamená, že VIP seznamku si může, když bude chtít, klidně zaplatit třeba i metař.

 

E15: Pokud na to ovšem bude mít. Jaký je rozdíl v ceně?

 

 

Mgr. Oto Kronrád:

Řádový. Zatímco u nejlevnějších variant seznámení se pohybujeme v relacích stovek korun, zde už jsme ve řádech tisíců korun. Seznamka VIP je samozřejmě velmi žádaná služba, protože tam máte třeba přednostní právo na partnera.

E15: Co to znamená?

Mgr. Oto Kronrád:

To znamená, že když přijde nějaká sličná slečna, tak ji nejprve nabídneme vám a až když řeknete, že ji nechcete, tak ji teprve pustíme do oběhu mezi ostatní. To je dobrá služba, ne? Další výhodou je možnost přístupu ke klientkám utajeným v databázi. Část klientek chce být v nabídce pouze pro VIP klienty. Navíc nabízíme individuální přístup a poradenství. Protože já vím, jestli k nám dotyčná přišla v područí hysterické matky, vím, která se ptala jen na peníze, dovedu vám říct, kterou začít a které se raději vyhnout. Všechny klienty, kteří mají garantovanou registraci osobně vidím v kanceláři, takže mám spoustu informací navíc.

 

E15: Kolik máte VIP klientů?

 

Mgr. Oto Kronrád:

VIP seznamku, kvůli služba přednostního práva na partnera nesmí využívat moc klientů. Protože kdyby všichni měli přednostní právo, tak by ho neměl nikdo. Takže si bedlivě hlídáme, aby VIP klientů nebylo víc než jedno procento z klientů platících v kanceláři.

 

E15: Jaká je úspěšnost VIP seznamky?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Její úspěšnost je 96 %, to znamená, že seznámí 24 klientů z 25. Takže byste musel mít hodně velkou smůlu, abyste byl jedním z těch, kteří se neseznámí.

MUŽI CHTĚJÍ VZHLED, ŽENY VŠECHNO

 

E15:  A co ostatní formy seznamování? Jak velká úspěšnost je tam?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Korespondenční formy seznámení mají úspěšnost do 60 procent. Služby kanceláře, kdy k nám lidé musí osobně přijít mají vyšší úspěšnost a třeba naše videoseznamka má úspěšnost 82 procent. Ta je ostatně mimořádně oblíbená a využívá ji většina našich klientů. Video trvá 20 vteřin až 1 minutu - podle toho, jak je kdo výřečný. A vy hned poznáte, jestli dotyčný mluví kultivovaně, navíc slyšíte nejen jak, ale také o čem mluví.

 

E15: Po čem muži touží a po čem ženy?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Muži mají velké požadavky na vzhled partnerky. Nejsou v oblibě silné postavy, viditelné nesouměrnosti. Ženy touží často po vysokých, štíhlých, tmavovlasých elegánech. Mnohdy mají bohužel nerealistické představy, protože by chtěli galantního, inteligentního sportovce, navíc s nadprůměrným příjmem s vlastním bydlením. Ale čím jsou starší, tím více ze svých představ slevují.

 

E15:  A všiml jste si v poslední době nějakého nového fenoménu?

 

Mgr. Oto Kronrád:

Zajímavý je vliv feminismu na vztahy a manželství. Ten totiž způsobil, že dnes je ve společnosti spousta žen, které chtějí být na mužích do určité míry nezávislé. Jsou vzdělané, samostatné, cestují po světě, takže muže, míněno jako vážný vztah nebo manželství, dlouho nepotřebují. Začnou to řešit ve chvíli, kdy chtějí dítě a to už je často pozdě. Takové ženě může být 36, je hezká, inteligentní, a přesto se neseznámí. Stačí mít jednu nešťastnou známost, kdy to nevyjde a mají smůlu.

 

Mgr. Oto Kronrád (45)  Vystudoval matematicko-fyzikální fakultu UK. Již 19 let je majitelem společnosti GRAND, která je největší seznamovací agneturou v Česku. Pod ní se soustředí řada speciálních seznamek, například videoseznamka, či VIP seznamka. V jeho databázi je v současnosti na 25 tisíc klientů.

Zdroj: E15.cz