Láska na inzerát

KDE? Slovo
KDY? 11.8.1998

„Nemohu nikoho vhodného najít. Nemám šanci seseznámit. Nechci zůstat sama." Takové stesky nejsou žádnou výjimkou. Kde jen nalézt slušného a spořádaného partnera? Jedním z řešení je dát si inzerát nebo zajít do seznamky. „Zkusila jsem si dát inzerát. Chtěla jsem normálního partnera přiměřeného věku a výšky. Přišla mi spousta dopisů. Většina nabídek však nestála zanic, ale pár jsem vybrala a potenciálním partnerům odepsala," posteskla si paní Ivana. Je jí 36 let, je bezdětná, žije v bytě 2+1 a slušně vydělává. Jaké však bylo její překvapení, když dorazila na první schůzku. Čekalo na ni individuum, které nesplňovalo ani jeden z jejích požadavků. Přála si vysokého muže a tenhle byl trpaslík. Navíc velmi dobře živený... Sliboval jí hory doly, ale zatím bydlel na ubytovně a jeho oblečení úpěnlivě volalo po pračce. Další muž vypadal k světu. První schůzka proběhla příjemně, na slibovanou druhou ale nedorazil a ani se neomluvil. S třetím dokonce začala žít. Vztah vypadal celkem nadějně. Opravil jí vše potřebné a vymaloval celý byt. Jenže zatajil své sklony k alkoholismu. Poté co k ní dorazil sice s kytkou v ruce, ale úplně namol, ho vyhodila.

Image1

ŘÍKAL JÍ HOLUBIČKO

Odepisování na inzerát má za sebou také šestadvacetiletá paní Věra, která žije s pětiletou dcerou ve vlastním bytě. Z došlých nabídek si vybrala tři. První muž byl k světu. Pozval ji na zmrzlinu a padli si do oka. Domluvili se, že si zavolají, ale mezitím se k němu vrátila jeho bývalá žena a paní Věra už neměla šanci. Druhý jí zase hned v telefonu začal říkat holubičko. To ji odradilo a nedala si s ním ani schůzku. Přesto k ní jednoho dne přijel domů. Bez ohlášení. Odmítla s ním jít na kávu, nebyl její typ. Popudilo ho to a chtěl, aby mu proplatila zbytečnou cestu. Před takovou drzostí zavřela dveře. Za třetím se vydala do německého Mnichova. Byl to pán v nejlepších letech, ale šlo mu jen o sex. Tím seznamování paní Věry skončilo. Milanovi je přes čtyřicet. Muž takříkajíc v nejlepších letech. Je ředitelem úspěšné firmy, vlastní skvělé auto a dům. Přesto si nemůže najít přítelkyni. Zkusil inzerát, alenijak valně se mu nevedlo. Všechny vhodné kandidátky prý šly jen po jeho penězíchnebo se k němu chtěly hned nastěhovat,aby tak vyřešily své bytové problémy.

ÚSPĚŠNÉ VIDEO

Zajímalo mě, jak seznamování probíhá v seznamce. Vybrala jsem si tu největší - Grand. Poskytuje veškerý servis, inzerci na teletextu TV Prima, seznámení přes počítač, a dokonce své zákazníky natočí na video! Zkusila jsem tedy seznámení přes počítač. Pracovník agentury zadal moje data a zeptal se mě, jaké že mám požadavky na partnera. Schválně jsem nadsadila. Chtěla jsem vysokého, štíhlého muže, nejlépe svobodného. No, mohl by být i rozvedený, mít jedno dítě, ale hlavně měl být nekuřák. Světe, div se! Našlo se 137 vhodných budoucích partnerů. Přiznám se, že jsem všemi dotazníky nelistovala. Možná bych si opravdu vybrala, kdybych už neměla toho svého. Natočit na video jsem se nenechala. Po zhlédnutí některých adeptů jsem k tomu nenašla odvahu. Na druhou stranu je všakpravda, že videozáznam ukáže nejvíc. Víte hned, na čem jste. A úspěšnost tohoto druhu seznámení je prý nejvyšší. Také vám v seznamce dokážou poradit jak napsat první dopis nebo jak se chovat na první schůzce.

Image2

NEZVĚTE HO DO KINA

Jestliže toužíte najít nějakého partnera, je dobré zvolit si seznamovací agenturu. Proč? Odpověd' je jednoduchá. Dozvíte se v ní mnohem víc informací než z inzerátu. Ten odvádí pozornost od nedostatků. V okamžiku, kdy už máte někoho vyhlédnutého, sedněte a napište dopis. Měl by být stručný Uved'te své jméno, kolik je vám let, jaké je vaše povolání a záliby. Místo adresy stačí napsat jen telefon. A jsme u první schůzky. Neměla by trvat déle než hodinu. Ideálním prostředím je například kavárna. Do kina potenciální ho přítele či přítelkyni nezvěte. Asi byste si moc nepopovídali. Také se nedoporučují důvěrnosti, držení kolem ramen a líbání. Mluvte o obecných tématech a zachovejte si určitou opatrnost: nesvěřujte se hned s výší svého bankovního konta a dalšími majetkovými poměry. Neprozrazujete víc, než musíte. Chráníte tím sami sebe.

Autor: Marcela Mikesková
Foto: Michal Hoksza

Dotazník seznamovací agentury GRAND najdete na inzertní straně dnešního vydání deníku Slovo nebo si jej můžete objednat písemně na adrese: GRAND, Macešková 20; 106 00 Praha 10, případně telefonicky na čísle 602 551 111 nebo 602 561 111 (po-pá 8-12h).